Koncert: Jovana Kojić - solo pevanje u Gimnaziji

solo pevanje

kao gost nastupiće
Nikola Todorović - klavir

U četvrtak, 6. aprila, maturantkinja valjevske muzičke škole, Jovana Kojić, sopran, održaće svoj prvi solistički koncert u svečanoj sali Valjevske Gimnazije, s početkom u 19 časova. Jovana je svakako jedan od najlepših glasova koji je odsek solo pevanja za petnaest godina svog postojanja iznedrio i jedna od najuspešnijih učenica iz klase prof. Bojana Veličkovića. Valjevskoj publici će se na koncertu u gimnaziji predstaviti solo pesmama Bonončinija, Pučinija, Skarlatija, Rahmanjinova, Skrjabina, Konjovića,Rajčića i drugih majstora ovog žanra. Gosti koncerta su pijanista Nikola Todorović i kamerni gudački orkestar "FENIKS".

Jovana Kojić je rođena 1998. u Valjevu. Osnovno muzičko obrazovanje započinje sa 11 godina u muzičkoj školi „Živorad Grbić” u Valjevu gde upisuje flautu u klasi prof. Slobodanke Vasiljević-Ljujić. Osnovnu muzičku školu završava sa odličnim uspehom 5,00 i nastavlja srednju, dok uporedo upisuje solo pevanje u klasi profesora Bojana Veličkovića. Po uspešnom završetku osnovne škole solo pevanja, upisuje srednju kao vanredan đak i ubrzanim napredovanjem daje ispite. Osvajala je brojne nagrade na republičkom i međunarodnom takmičenju iz flaute, solfeđa i solo pevanja. Trenutno je maturant i sprema prijemni za solo pevanje u Novom Sadu.