Koncert: Flauta uvek i svuda

održaće se koncert
flautista

Flauta uvek i svuda”

u okviru priprema za nastup
na takmičenju flautista
u MŠ „Josip Slavenski” u Beogradu

I ove godine, kraj novembra u valjevskom Muzeju zvuči kroz Flautu. Najtalentovaniji flautisti valjevske muzičke škole, u ponedeljak 26. novembra od 19.00 časova izvode muziku baroka, klasicizma, romantizma i modernog doba pisanu za ovaj instrument. Ovaj koncert je ujedno i prva „generalna” proba mladih umetnika za nastup na renomiranom takmičenju flautista koje se svakog decembra održava u beogradskoj muzičkoj školi „Josip Slavenski”. MŠ „Živorad Grbić” će se na ovom takmičenju predstaviti sa oko 20 učenika flaute iz klasa profesorki Slobodanke Vasiljević Ljujić, Mine Radić i Tijane Radović.

Prvih jedanaestoro sa ove šampionske liste, Valjevci će čuti u ponedeljak u Muzeju, a sledeći muzikalni sastanak, flautisti škole zakazuju Valjevcima na istom mestu u isto vreme, u četvrtak, 6. decembra kada će se predstaviti još jedna talentovana grupa talentovane dece čija muziika kroz flautu zvuči.