Proslava 65 godina valjevske muzičke škole

U periodu od 20. do 25. maja 2019.

u Koncertnoj sali Muzičke škole u Valjevu
Desankinom trgu u Valjevu
kao i velikoj sali Centra za kulturu
Valjevo

održaće se ciklus koncerata u okviru

Proslave 65 godina valjevske muzičke škole

Ove nedelje, od 20. do 25 maja, valjevska muzička škola će  ciklusom koncerata obeležiti 65 godina uspešnog rada ove značajne kulturno obrazovne institucije. Program proslave koji počinje u ponedeljak, 20. maja biće zaokružen 25. maja, koncertom čuvenog srpskog orkestra "Gudači sv. Đorđa" iz Beograda.

Prvi koncert proslave, u ponedeljak, posvećen je muzici solista škole, laureata republičkih i međunarodnih takmičenja u zemlji i inostranstvu kao i nastupu devojačkog hora srednje škole.

U utorak, Valjevce od 18 časova u svečanoj sali škole, očekuje muzika najmlađih učenika škole, polaznika muzičkog zabvišta i pripremnog razreda kao i izvođenja kamernih ansambala i orkestara  najmlađih.

U sredu, velikim koncertom horova i orkestara škole, škola će se Valjevcima predstaviti programom u Centru za kulturu, od 20 časova.

Program školskih koncerata zaokružiće učenici izdvojenih odeljenja iz Lajkovca i Mionice, u četvrtak u 18 časova, u svečanoj sali škole.

Koncert Gudača sv. Đorđa je program koji ujedinjuje dva velika programa MŠ "Živorad Grbić" - obeležavanje jubileja i 4. međunarodno takmičenje "Zlatne stepenice" koje će se realizovati u prostoru muzičke škole i Valjevske gimnazije od 24. do 26. maja.

Dobro došli!

Dan skole 2019 - plakat