• Od 18. do 21. aprila 2024. (Propozicije)

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Pozivno pismo)

JELISAVETA SAVIĆ
 Jelisaveta Savić

Najuspešniji učenik OMŠ za školsku 2015/16. godinu

Jelisaveta Savić rođena je 2001. godine u Valjevu. Prvi susret sa muzikom bio je na časovima violine. Već od prvih časova, pokazivala je izuzetnu posvećenost, ljubav prema muzici i marljivost u vežbanju. Kasnije, tokom školovanja upoznala se sa violom koju je zavolela na prvi pogled. Iz te ljubavi usledile su brojne nagrade (12 prvih i 5 drugih) na republičkim takmičenjima, Festivalima muzičkih i baletskih škola, „Mladim virtuozima” u Beogradu, „Stringfesta” – Sremska Mitrovica, i mnogim drugim međunarodnim takmičenjima. U toku školovanja, mogli smo da je čujemo na mnogim javnim nastupima i koncertima gde je pokazala svoj raskošni talenat, sofisticiran zvuk viole uz veoma zahtevan repertoar. Radoznalost i entuzijazam se nastavnjaju uz veliku podršku prof. Milene Martinov Stojković, kod koje je u klasi već 6 godina. Pored solističkih javnih nastupa, takođe je nastupala i u kamernim sastavima koncertno kao i na takmičenjima na kojima je osvajala najviše nagrade. Od školske 2015/16. godine je član srednjoškolskog gudačkog orkestra „Feniks” sa kojim je ostvarila niz uspešnih koncerata i nastupa.

O njenom marnjivom radu svedoče i nagrade koje je osvojila.
  • Školska 2010/11. godina:
    • Internacionalni festival „Petar Stojanović” Ub, I nagrada – 93 poena.
  • Školska 2011/12. godina:
    • Međunarodni muzički festival Aranđelovac, II nagrada – 85,33 poena,
    • „Mladi virtuoz” Beograd, II nagrada – 88, 33 poena.
  • Školska 2012/13. godina:
    • Međunarodni muzički festival Aranđelovac, II nagrada – 83,33 poena,
    • „Mladi virtuoz” Beograd I nagrada – 96 poena.
  • Školska 2013/14. godina:
    • Internacionalni festival „Petar Stojanović” Ub, I nagrada – 100 poena u kategoriji viola a u kategoriji kamerne muzike I nagrada – 96 poena,
    • Republičko takmičenje, viola I-1 nagrada – 97,67 poena,
    • Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, I nagrada – 90,86.
  • Školska 2014/15. godina
    • Smotra talenata Sremski Karlovci, 5. mesto u kategoriji svih gudačkih instrumenata cele niže škole,
    • Internacionalni festival „Petar Stojanović” Ub, I nagrada – 95 poena,
    • Republičko takmičenje, kategorija kamerne muzike, I-1 nagrada – 96,75 poena,
    • Međunarodni festival „Stringfest”, Sremska Mitrovica, I nagrada – 96,33 poena,
    • Festival muzičkih i baletskih škola Srbije: Trio, I nagrada – 94,57 poena; Orkestar, II nagrada.
  • Školska 2015/16. godina
    • Festival gudača, Šabac, I nagrada – 99 poena,
    • Republičko takmičenje, viola, II-1 nagrada  – 93,67 poena,
    • Međunarodni festival gudača „Zlatne stepenice”, Valjevo, Laureat – 98 poena.