JANA STOJAKOVIĆ
 Jana Stojaković

• Pohvala Nastavničkog veća za ostvarene rezultate na takmičenjima u toku školovanja

Jana Stojaković, rođena je 2005. godine. Muzičku školu „Živorad Grbić” upisala je 2013. godine, instrument flauta u klasi prof. Aleksandra Burkerta, a završnu godinu u klasi prof. Tijane Radović. Nastupala je na takmičenjima kao što su Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko”, Susreti flautista „Tahir Kulenović”, Republičko takmičenje UMBŠS, Međunarodno takmičenje „Petar Konjović”, Međunarodno takmičenje „Ohridski biseri”. Osvajala je visoke nagrade dugi niz godina, a ove godine osvaja laureat na Republičkom takmičenju UMBŠS. Takođe, Jana je član ansambla flauta „Flautisimo” sa kojim je nastupala na mnogim međunarodnim takmičenjima i osvajala značajne nagrade. Pohađala je kurseve kod velikana flaute, kao što su Dejan Gavrić, Matej Zupan..

Član je crkvenog hora „Hadži Ruvim”, sa kojim je osvojila prvu nagradu na takmičenju horova u „Bijeljini”, a član je i narodnog orkestra „Abrašević” sa kojim je išla na turneju u Češku i u Nemačku. Pohađala je letnje i zimske kampove kod prof Aleksandra Burkerta u Lipcima (Crna Gora), Šumadiji i Hevizu (Mađarska).

Učestvovala je na mnogim manifestacijama i koncertima širom Srbije.