ELENA MEDIĆ
 Elena Medić

• Najuspešniji učenik OMŠ

Elena Medić je rođena 2004. godine u Valjevu. Obrazovanje u osnovnoj muzičkoj školi ”Živorad Grbić” je započela 2013. godine, na duvačkom odseku za flautu, u klasi profesorke Nevene Nikolić, u čijoj klasi je bila do 2018. Od januara 2018. godine, Elena je u klasi profesorke Mine Čkojić, u čijoj je klasi i završila osnovno muzičko obrazovanje.

Kao flautista, aktivna je kao solista, i kao kamerni i orkestarski svirač, što potvrđuju brojni nastupi i nagrade na takmičenjima, u zemlji, kao i inostranstvu:
    • Prve nagrade na Susretima flautista "Tahir Kulenović" u Valjevu
    • Druge nagrade na Međunarodnom takmičenju "Davorin Jenko" u Beogradu
    • Prve nagrade na Takmičenju flautista "Josip Slavenski" u Beogradu
    • Prva nagrada i zvanje Laureata na Školskom takmičenju duvačkog odseka
    • Prve nagrade na Republičkom takmičenju učenika muzičkih škola u Beogradu

Kao član dva kamerna ansambla, duo "Živorad Grbić", zajedno sa Mašom Lazić, u klasi Nevene Nikolić, kao i ansambla "Flautisimo", u klasi Aleksandra Burkerta, nastupala je na takmičenjima na kojima su ovi sastavi više puta bili prvonagrađeni, ili proglašeni zvanjem Laureata. Sa ansamblom "Flautisimo" je gostovala u mađarskom gradu Heviz, kao i u Velenju (Slovenija).

Elena je do sada održala četiri solistička koncerta, u svečanoj sali muzičke škole, i u sali Valjevske gimnazije, uz klavirsku podršku Sanje Knežević-Gavrilović, Ane Pejović i Andrijane Božić.

Na tešnjarskim večerima, u avgustu 2018., u Valjevu, nastupala je kao član orkestra, sačinjenog od profesora i đaka muzičke škole, a povodom izvođenja muzičko-scenskog dela "Krug", kompozitora Vladimira Puhalca.

U slobodno vreme, Elena aktivno trenira moderan balet od 2011. godine u školi modernog baleta ”Studio M”, a takođe je uzimala i privatne časove gitare.
Svoje školovanje nastaviće u muzičkoj školi "Kosta Manojlović", u Zemunu.