IVA JEVTIĆ
 Iva Jevtić

• Nagrada za pregalaštvo u oblasti nauke i kulture

Iva Jevtić je rođena 2000. godine u Valjevu.

Osnovno muzičko obrazovanje započinje sa 11 godina u OMŠ „Živorad Grbić“   u Valjevu, na odseku klarineta, u klasi prof. Željka Rusinovića. Ovaj period rada karakterišu brojni nastupi u Svečanoj sali škole i gradu, ali i druga nagrada na 12. Internacionalnom festivalu Muzičke škole „Petar Stojanović“. Osnovnu muzičku školu završava sa odličnim uspehom i prosečnom ocenom 5,00, tokom celog školovanja.

U junu  2015. godine polaže prijemni ispit i upisuje SMŠ „Živorad Grbić“ - Valjevo, za obrazovni profil: muzički izvođač – klasične muzike. Školovanje nastavlja u klasi istog profesora.

U prvoj godini srednje muzičke škole na 14. Internacionalnom festivalu duvača,  održanom na Ubu,  uzela je prvu nagradu (92 boda). Imala je primetan nastup na takmičenju iz recitovanja. Na Školskom takmičenju duvača, iste godine, osvaja prvu nagradu (99 bodova). Povodom 400 godina od smrti Šekspira i Servantesa održava predavanje u  Gradskoj biblioteci. Nastavničko veće je nagrađuje Diplomom za postignute rezultate u vannastavnim aktivnostima u školskoj 2015./2016. godini.

Pored nastupa sa klarinetom, u toku srednjoškolskog obrazovanja, imala je i česte nastupe sa udaraljkama i bubnjevima. Na koncertima i takmičenjima, kao perkusionista, pratila je nastupe horova OMŠ i SMŠ „Živorad Grbić“, Pop hora „Va kapela“, ali i gudačkog kvarteta „Žiksovci“ .

Član je benda Srednje muzičke škole „Rok nova”. U toku školske 2018./ 2019. godine zapaženi su nastupi u sali Valjevke gimnazije i Svečanoj sali muzičke škole.

20. maja 2019.godine. osvojila je  prvu nagradu (96 bodova) na Školskom takmičenju duvača.

Nastavničko veće je, na kraju školovanja, juna 2019., nagrađuje Nagradom za pregalaštvo u oblasti nauke i kulture.

Planira nastavak školovanja na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu,  odsek psihologija.