ANA BLAGOJEVIĆ
 Ana Blagojević

• Najbolji učenik teoretskog odseka Srednje škole

Ana Blagojević, rođena je 2000. godine u Valjevu. Svoje osmogodišnje školovanje u OŠ „Desanka Maksimović” (2007 – 2015.) završava sa odličnim uspehom i upisuje SMŠ „Živorad Grbić”, teoretski odsek, smer muzički saradnik.

• Mart 2016. učestvuje na opštinskoj smotri recitatora „Pesniče naroda mog”
    • maj 2016. dobija diplomu za postignute rezultate u vannastavnim aktivnostima u MŠ „Živorad Grbić”
    • oktobar 2016. postaje predstavnik MŠ „Živorad Grbić” u Uniji srednjoškolaca Srbije
    • decembar 2016. osvaja prvu nagradu (95,50 bodova) na 24. Republičkom takmičenju iz solfeđa, teorije muzike, kategorija teorija muzike
    • mart 2017. učestvuje na opštinskoj smotri recitatora „Pesniče naroda mog”
    • školske 2015/16. i 2016/17. izabrana za predstavnika učeničkog parlamenta, a 2017/18. jednoglasno izabrana za predsednika učeničkog parlamenta SMŠ „Živorad Grbić”
    • član Stručnog aktiva za razvojno planiranje i Tima za samovrednovanje rada „Živorad Grbić” u 2017/18. godini
    • decembar 2017. osvaja drugu nagradu (90.50 bodova) na 25. Republičkom takmičenju iz solfeđa i teoretskih predmeta, kategorija harmonija
    • februar 2017. samostalno organizuje koncert povodom Dana zaljubljenih održan u MŠ „Živorad Grbić”
    • mart 2018. učestvuje na opštinskoj smotri recitatora „Pesniče naroda mog”
    • maj 2018. dobija diplomu za najuspešnijeg učenika odseka opšteobrazovne nastave u školskoj 2017/18. godini
    • maj 2018. osvaja treću nagradu (88 bodova) na 23. Međunarodnom takmičenju „Petar Konjović” kategorija harmonija
    • maj 2018. osvaja drugu nagradu (81 bod) na 5. takmičenju „Kornelije”, kategorija harmonija
    • septembar 2018. putuje u Nemačku sa gudačkim orkestrom „Feniks” i učestvuje kao asistent dirigenta u projektu „Didona i Enej”
    • mart 2019. učestvuje na opštinskoj i okružnoj smotri recitatora „Pesniče naroda mog” kao mentor
    • mart 2019. osvaja drugu nagradu (86.66 bodova) na Takmičenju mladih solfeđista u Požarevcu, kategorija solfeđo
    • maj 2019. osvaja drugu nagradu (83 boda) na 6. Takmičenju „Kornelije”, kategorija solfeđo

Prva tri razreda SMŠ završava sa odličnim uspehom (5,00) i sva tri puta biva pohvaljena od strane nastavničkog veća škole.

Ostali rezultati:
    • septembar 2015. dobija sertifikat za vršnjačkog edukatora u oblasti antidiskriminacije
    • septembar 2016. prima gramatu od crkvene opštine pri hramu Pokrova Presvete Bogorodice u Valjevu za dugogodišnje članstvo u dečjem crkvenom horu „Hadži Ruvim”
    • 2017. i 2018. dobitnik gradske stipendije
    • 2019. položen ispit za prvi Kembridž sertifikat (nivo S2)
    • učestvovala na dva stručna skupa za pedagoge u oblasti dirigovanja i na dvodnevnom seminaru prof. Nataše Mitrović u oblasti klavira u MŠ „Živorad Grbić”

Bila član hora OŠ „Desanka Maksimović”, OMŠ „Živorad Grbić”, gradskog hora „Abrašević”, pevačke etno grupe „Abrašević”, devojačkog hora „Adelina”, dečjeg i mešovitog crkvenog hora „Hadži Ruvim” i pop hora „Va Capella”. Trenutni član kamernog hora „Emanuil” i mešovitog i ženskog hora SMŠ „Živorad Grbić”.