Konkurs za upis u osnovnu muzičku školu (IO u Lajkovcu)

На основу члана 57. Закона о основном образовању и васпитању (Службени гласник РС 55/13, 101/17, 27/18, 10/19 и 129/21), члана 3. Правилника о плану и програму наставе и учења за основно музичко образовање и васпитање (Службени гласник РС – Просветни гласник 5/19) и чланова 2-7. Правилника о упису ученика у основну музичку школу

Издвојено одељење у Лајковцу

Уписујe ученике у ПРИПРЕМНИ РАЗРЕД музичке школе и ПРВИ РАЗРЕД Основне музичке школе

за школску 2023/24. годину

на следеће одсеке:

Одсек

Број ученика који се прима

Трајање образовања

Посебни услови уписа

Припремни разред

година

У Припремни разред

се може уписати ученик

од 8 година и млађи.

Клавир

година

У I разред

клавира, виолине, виолончела, гитаре и хармонике

се може уписати ученик

од 9 година и млађи.

Виолина

Виолончело

Гитара

Хармоника

НАЧИН ПРИЈАВЉИВАЊА:

Сви заинтересовани могу се пријавити за полагање пријемног испита попуњавањем пријаве која се налази на сајту школе на следећем линку:

Пријава за упис у основну музичку школу

нај касније до 22. маја 2023. године. (Напомена: рок је продужен до 26. маја 2023. године.)

ТЕРМИНИ ПРИЈЕМНИХ ИСПИТА:

Генерални распоред полагања пријемног испита биће објављен на сајту школе по завршетку пријављивања кандидата за полагање пријемног испита, нај касније до 29. маја 2023. године.

Пријемни испит ће се реализовати у просторијама издвојеног одељења музичке школе у Лајковцу (Војводе Мишића 86), у периоду од 5. до 12. јуна 2023. године, по унапред утврђеном распореду, o којем ће кандидати бити обавештени од стране Школе.

На пријемном испиту се врши провера музичких способности кандидата од стране испитне комисије. Потребно је да кандидат за полагање припреми једну дечију песмицу.

МШ „Живорад Грбић“ препоручује песмице које можете пронаћи на сајту школе, на следећем линку:

Песмице за пријемни испит

РЕЗУЛТАТИ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА:

Резултати пријемног испита биће објављени на сајту школе и улазним вратима школе 19. јуна до 12.00 часова.

директорка школе

мр Сузана Радовановић Перић