Koncert klavira: Kristina i Olivera

G. FORE:
Barkarole Op. 26 no 1, a moll i Op. 44 no 4, As-dur
(Olivera Pantelić)

Kristina Matijašević je rođena 1989. godine u Vršcu gde je završila nižu muzičku školu „Josif Marinković” u klasi prof. Dijane Bugarski Miškiljin. Muzičko obrazovanje nastavlja u Zemunu, u školi „Kosta Manojlović” u klasi profesora Siniše Radojčića. Uporedo je završila prirodno-matematički smer gimnazije „Borislav Petrov Braca” u Vršcu. Fakultet muzičke umetnosti upisuje 2008. godine u klasi prof. Nataše Mitrović i trenutno je student treće godine.
Tokom školovanja je osvajala brojne nagrade od kojih može da se izdvoji:

• Prva nagrada na Festivalu muzičke i baletske omladine u Aranđelovcu,
  • Treća nagrada na Međunarodnom takmičenju u Goriciji, Italija, 2005. godine,
  • Treća nagrada na Republičkom takmičenju u Beogradu,
  • Prva i treća nagrada na takmičenju pijanista u Zrenjaninu i druge.

Nastupa solistički kao i u kamernom sastavu sa Oliverom Pantelić i trombonistkinjom Anom Pal.

Olivera PantelićOlivera Pantelić je rođena 1989. godine u Valjevu. Završila je Muzičku školu “Živorad Grbić” u Valjevu u klasi profesora Jelene Mirković i Ivana Rabasovića. U toku školovanja ostvarila je značajne rezultate na republičkim i medjunarodnim takmičenjima. Neke od nagrada su :
2007. godine:

• „Međunarodni festival mladih pijanista” Šabac - I nagrada
  • „Republičko takmičenje Beograd”- II nagrada
  • „Međunarodno takmičenje mladih muzičara” Ljubljana - II nagrada

2008. godine:

• „Takmičenje mladih pijanista Šabac”- II nagrada
  • „Medjunarodni festival mladih pijanista” Art studio Šabac- I nagrada, 100 bodova, laureat.

Proglašena je za Đaka generacije 2004/2008. godine. Pohađala je kurseve profesora Hinko Hasa i Jokut Mihailović. Dobitnik je stipendije grada Valjeva i Republičke stipendije. Od 2008. god. je student Fakulteta muzičke umetnosti u klasi prof. Nataše Mitrović. Iste godine na takmičenju EPTA u Beogradu osvaja treću nagradu. Nastupa solistički i u klavirskom duu sa Kristinom Matijašević sa kojom je 2009. god. osvojila treću nagradu na Međunarodnom takmičenju „Davorin Jenko” u Beogradu. Tokom 2010/2011. god. bila je član ženskog Akademskog hora Collegium musicum pod rukovodstvom Darinke Matić Marović. Član je i „Radionice za klavirsku muziku“ prof. Milanke Mišević.
2012. god je diplomirala na Fakultetu muzičke umetnosti i upisala master akademske studije u klasi prof. Nataše Mitrović.