Predavanje o gudačkim instrumentima

1) Opšti uvod u istoriju nastanka gudala i gudačkih instrumenata
2) Održavanje i čuvanje gudačkih instrumenata

Slike sa predavanja:

1_121017_131629_G.JPG2_121017_132450_IMG.JPG3_121017_131130_G.JPG4_121017_131915_IMG.JPG5_121017_131215_IMG.JPG6_121017_132754_IM.JPG

(foto: S. Jezdimirović)

TarisioNakon 15 godina obrazovanja kao violinista, Miodrag V. Bogic se posvetio restauraciji i izradi gudačkih instrumenata i gudala, izražavajuci tako svoj veliki umetnički talenat. 1991. godine osnovao je umetničku radionicu TARISIO koja već više godina vrlo uspešno opravdava ime zvaničnog majstorskog servisa, angažovanog od strane mnogih institucija, škola i orkestara. Gospodin Bogić je oficijalni majstor Cello festa, Međunarodnog takmiđenja muziđke omladine i drugih značajnih manifestacija. Majstor Bogić je višegodišnji član Udruženja graditelja violina Velike Britanije i Udruženja umetničkih zanatlija Srbije.

Osim praktičnog angažmana, majstor Bogić svoje vreme posvećuje obrazujući mlade muzičare u mnogim školama i akademijama, kao vrsni predavač učeći ih vrhunskoj izradi, restauraciji i istoriji žičanih instrumenata.

Veliki broj eminentnih muzičara poverava svoje instrumente majstoru Bogiću na restauraciju i servis uz puno poverenja. U radionici Tarisio, možete dobiti stručno mišljenje kao i sertifikat o autentičnosti i vrednosti pojedinih gudačkih instrumenata.

Gospodin Bogić konstantno se starajući o svom usavršavanju održava kontakte sa najpoznatijim svetskim ekspertima u sferi gudačkih instrumenata kao što su Jan Kudanovski, Adam Whone, Florian Leonhard i mnogi drugi. Redovno posećuje i učestvuje na Sotbijevim i Kristijevim aukcijama kao i međunarodnim muzičkim sajmovima u Frankfurtu i Šangaju.