Koncert: „Hod po žici”
 Hod po žici
13. decembra 2012. godine održan je koncert:

Hod po žici”

Angelina Milićević violina
Ivan Rabasović - klavir

Na programu su bili koncerti za violinu
koji su deo školske literature.

O programu:

Koncerte za violinu komponovali su kroz istoriju muzike najznačajniji kompozitori. Neki od njih se svrstavaju u bisere sveobuhvatne muzičke literature. Takvi su koncerti Baha, Mocarta, Betovena, Čajkovskog, Bramsa… Ovi koncerti su i neizostavni deo repertoara velikih violinista. Ali ono što retko ili uopšte ne možemo čuti u koncertnim dvoranama su koncerti uz koje mladi violinista sazreva, a koji su deo školske literature. Upravo iz tog razloga se nametnula ideja da se nekoliko najznačajnijih koncerata objedini u okvir ovog resitala. Poređani gradacijski, od najjednostavnijeg do najzahtevnijeg, ovi koncerti ilustruju akrobatski „HOD PO ŽICI” svakog mladog violiniste, prezentujući mnoštvo tehničkih problema i poteškoća sa jedne, i lepotu i radost muziciranja sa druge strane, dokazujući tako da najveća ekspresivna snaga često proizilazi iz najjednostavnijih tehničkih sredstava.

Program:
Stanislav Mah: „Laki koncertino” e - mol, 1. stav (Moderato)
Oskar Riding:
Koncert za violinu i klavir op. 34 G-dur, 1. stav (Allegro moderato)

Ferdinand Kihler:
Koncert za violinu i klavir „U stilu Vivaldija”, 1. stav (Allegro moderato)

Anatolij Komarovski:
Koncert za violinu i orkestar br. 2 A-dur, 1. stav (Allegro giocoso)

Žan Baptist Akolaj:
Koncert za violinu i orkestar, a-mol (Allegro moderato)

Maks Bruh: Koncert za violinu i orkestar br.1 g-mol, 1. stav (Allegro moderato)
Eduard Lalo:
Španska simfonija za violinu i orkestar, 1. stav (Allegro non troppo)

Angelina MilićevićAngelina Milićević
završila je MŠ „Mokranjac
” u Beogradu, u klasi prof. Vladimira Markovića, a osnovne i master studije sa najvišom ocenom na Akademiji Umetnosti u Novom Sadu u klasi prof. Irine Jašvili. U toku školovanja učestvovala je na brojnim takmičenjima i festivalima ostvarivši zapažene rezultate. 2006. godine bila je učesnik festivala mladih umetnika u Bajrojtu (Nemačka). 2007. godine nastupila je u sali Berlinske filharmonije kao član internacionalnog omladinskog orkestra. Sarađivala je sa Vojvođanskim simfoničarima, Novosadskim kamernim orkestrom, orkestrom Florilegio festivala (Salamanka, Španija). U periodu od 2008. do 2011. godine bila je član kamernog orkestra Camerata academica iz Novog Sada, sa kojim je ostvarila niz zapaženih koncerata u zemlji i inostranstvu. Već nekoliko godina nastupa u kamernom duu sa violinistkinjom Minom Mladenović. Bavi se pedagoškim radom.

Ivan RabasovićIvan Rabasović završio je osnovnu muzičku školu u Valjevu i srednju muzičku školu „Dr Vojislav Vučković” u Beogradu u klasi prof. Desanke Petrović. Na fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu studirao je kod prof. Igora Laska, a potom kod prof. Zorice Dimitrijević-Stošić, u čijoj je klasi diplomirao i magistrirao. Usavršavao se na majstorskim kursevima priznatih ruskih umetnika. Dobitnik je većeg broja nagrada na festifalima, Republičkim, Saveznim i Međunarodnim takmičenjima. Nastupao je u gradovima bivše Jugoslavije, Srbiji, Nemačkoj i Italiji. Aktivan je kao solista i kamerni muzičar, a kao klavirski saradnik nastupao je sa brojnim umetnicima iz različitih muzičkih žanrova (Tatjana Olujić – violina; Jovan Maljoković – saksofon i dr.). Snimao je za radio i televizijske stanice. Predaje klavir u muzičkoj školi „Živorad Grbić” – Valjevo.

Fotografije sa koncerta:

1_121213_194043_G2-naslovna.JPG2_121213_194819_G2.JPG3_121213_192744_G.JPG