• Upis u Osnovnu muzičku školu

Stefan Vićentijević i
Aleksandar Nikolić

svi iz klase prof. Vladimira Obradovića

Na programu su bila dela D. Skarlatija, V. Maljiha, A. Vojtenka, F. Anđelisa, A. Pribilova i V. Semjonova.

Kao gosti koncerta nastupili su: Nikola Lukić –III razred OMŠ harmonike, u klasi prof. Vladimira Obradovića, i Marija Obradović koja je na fruli odsvirala nekoliko narodnih melodija uz pratnju svog oca, prof. Vladimira Obradovića.

Lazar Pušić
Lazar PušićRođen je 9. septembra 1994. god. u Valjevu. Završio je OMŠ „Živorad Grbić” 2009. god. sa odličnim uspehom (5,00).
U toku školovanja u klasi prof. Vladimira Obradovića, osvojio je sledeće nagrade:
– 1. nagrada na internom takmičenju OMŠ „Živorad Grbić”, u klasi prof. Dušice Timotić (2004);
– 1. nagrada na 4. festivalu MŠ „Petar Stojanović”, Ub (2006);
– 2. nagrada na Međunarodnom festivalu harmonikaša u Novom Kneževcu (2007), 1. nagrada na internacionalnoj manifestaciji „Dani harmonike” u Smederevu (2007,2009), 1. nagrada na Majskim susretima mladih harmonikaša u Lazarevcu (2007, 2008, 2009) i 2. nagrada na IX takmičenju mladih harmonikaša u Loznici (2007);
– 2. nagrada na internacionalnoj manifestaciji „Dani harmonike” u Smederevu (2008,2010, 2011);
– 1. nagrada na XI takmičenju mladih harmonikaša u Loznici, pobednik „C” kategorije (2009) i 1. nagrada na II međunarodnom festivalu OMŠ u Aranđelovcu (2009);
– 2. nagrada na Internacionalnom festivalu harmonike „Akordeon art” u Istočnom Sarajevu, Republika Srpska (2010,2011, 2012) i 2. nagrada na internacionalnoj manifestaciji „Dani harmonike” u Ugljeviku, Republika Srpska (2010);
– 2. nagrada na IV međunarodnom festivalu OMŠ u Aranđelovcu (2011);
– 2. nagrada na „Susretima mladih solfeđista” u Požarevcu, u klasi prof. Jadranke Obradović (2012).
Lazar se, pored klasične bavi i narodnom muzikom za harmoniku. Na takmičenjima na kojima je do sada nastupao, postigao je sledeće rezultate: 3. mesto u Topoli na takmičenju „Oplenačka berba – oplenački zlatni grozd” (2010), 3. mesto na 49. međunarodnom festivalu „Prva harmonika – Sokobanja 2011” i 4. mesto na festivalu narodne muzike za harmoniku „Izvorske kapi” u Aranđelovcu (2012).

Stefan Vićentijević
Stefan VićentijevićRođen je 10. aprila 1995. god. u Valjevu. Veoma rano pokazuje interesovanje za harmoniku i sa samo 7 godina upisuje osnovnu muzičku školu. U toku pohađanja niže muzičke škole, dobitnik je mnogobrojnih nagrada , što je nastavio da ostvaruje i nakon ulaska u srednju školu.
Osvojio je 27 nagrada, od kojih su 23 prve, 3 druge i 1 treća nagrada.
Među značajnim takmičenjima su Republičko takmičenje 2008 – I nagrada, Mali virtuoz, 2005 – pobednik takmičenja Internacionalni festival harmonike – Istočno Sarajevo, 2010 - I nagrada.
Učestvovao je na festivalu muzičkih škola Srbije kao član ekipe škole, gde takođe ostvaruje prve nagrade.
Stručno se usavršavao na seminarima u Banji Koviljači i Divčibarama.
Svoje dalje školovanje planira da nastavi na akademiji u Istočnom Sarajevu.

Aleksandar Nikolić
Aleksandar NikolićRođen je 13. oktobra 1995. godine u Šapcu. Učenik je IV razreda Srednje muzičke škole „Živorad Grbić” u klasi prof. Vladimira Obradovića.
Iza sebe ima 50 osvojenih diploma, 38 pehara, 5 medalja.
Učestvovao je na svim takmičenjima klasične muzike i gotovo uvek osvajao prva mesta sa maksimalnim brojem bodova (100). Često je bio i laureat takmičenja.
2006 – Evropsko takmičenje u Kligentalu (Nemačka) – 3. mesto
2007 – Kastelfidardo (Italija) – svetski prvak
Niz godina evropski prvak i to:
2008 – Moravske Tplice (Slovenija)
2009 – Pula (Hrvatska)
2010 – Sarajevo (B i H)
Bio je gost na dva koncerta majstora Vladimira Murze i Pavela Fenjuha (Rusija).
Iz oblasti narodne muzike, od našeg najpriznatijeg takmičenja „Prva harmonika Soko Banje” do svih ostalih u Srbiji, godinama uzastopno osvajao prva mesta i bio proglašavan za najuspešnijeg i najboljeg mladog harmonikaša u Srbiji.

Fotografije sa koncerta:

0-Plakat.jpg1-Lazar.JPG2-Stefan.JPG3-Aleksandar.JPG4-Nikola.JPG5-Marija.JPG6-Trio.JPG

(foto: S. Jezdimirović)