• Koncert učenika srpskog tradicionalnog pevanja u Valjevskom muzeju, petak, 29. 3. 2024. u 18.00

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Propozicije)

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Pozivno pismo)

Hor flauta „SYRINX”
Hor flauta
8. marta 2013. godine svečano su otvoreni
XV Susreti flautista „Tahir Kulenović”

koncertom ansambla
Hor flauta „SYRINX”

umetnički vođa ansambla
Bratislav Đurić

Kao gosti je nastupio
Dragoljub Bajić, bas

Na programu su bila dela J. S. Baha i J. Hajdna.

Hor flauta - naslovna CD-aHor flauta je osnovan 1977. godine. Osnivač i umetnički rukovodilac bio je naš proslavljeni flautista i pedagog, prof. Miodrag Azanjac. Tokom niza godina, ovaj ansambl je svojom specifičnošću, kao i brižljivo odabranim repertoarom, obeležio muzički život Beograda, a nije preterano reći i zemlje u celini. Ansambl je obnovljen 1999. godine, sada pod nazivom Hor flauta Syrinx.
Danas je ansambl znatno podmlađen, a čini ga devet vrsnih flautista, uglavnom solista beogradskih filharmonijskih orkestara. Hor flauta Syrinx je do sada, pored redovne koncertne aktivnosti, ostvario i tzv. premijerne programe, od kojih treba istaći Umetnost fuge i Muzičku žrtvu J. S. Baha, kao i svetsku praisvedbu kompozicije J. Hajdna Sedam poslednjih Džristovih reči u obradi za ovaj ansambl.
Ansambl radi pod okriljem Narodnog pozorišta od 2001. godine i svoje premijerne programe ostvaruje uglavnom na njegovim scenama, tako da se može govoriti o svojevrsnoj tradiciji kamernog muziciranja u ovoj kući!

Bratislav Đurić, umetnički vođa ansambla je solo-flautista Orkestra Opere Narodnog pozorišta u Beogradu od 1979. Kao solista i kamerni muzičar nastupa od 1977. i do danas je ostvario respektabilan broj programa i koncerata.

Hor flauta Syrinx čine:

Bratislav Đurić, flauta
Milica Zdihan, flauta
Miomir Simonović, flauta
Dunja Petrić, flauta
Tanja Simonović, flauta
Jelena Španović, flauta
Tamara Đurić, bas flauta
Dušan Stojanović, violončelo

Fotografije sa koncerta:

1-Otvaranje-Susreta-01.JPG2-Otvaranje-Susreta-02.JPG3-Hor-flauta-01.JPG4-Hor-flauta-02.JPG5-Hor-flauta-03.JPG

(foto: S. Jezdimirović)