• Koncert učenika srpskog tradicionalnog pevanja u Valjevskom muzeju, petak, 29. 3. 2024. u 18.00

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Propozicije)

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Pozivno pismo)

Duvački sekstet
2. aprila 2013. godine održan je
Koncert:
Duvačkog seksteta

koga sačinjavaju:
Mihailo Samoran – klarinet
Dušan Savković – klarinet
Igor Lazić – horna
Gordana Stojnić – horna
Predrag Stojković – fagot
Ana Đorđević – fagot

Na programu su bila dela: Johana Kristijana Baha, Franca Dancija, Ludviga van Betovena i Karl Maria fon Vebera

Mihailo Samoran – klarinet, diplomirao je i specijalizirao klarinet na FMU u Beogradu u klasi prof. Ante Grgina. Trenutno je student doktorskih izvođačkih studija – klarinet u klasi istog profesora. Od 2006. god je stalni član Beogradske filharmonije.

Dušan Savković – klarinet, je osnovne i master studije završio na FMU u Beogradu u klasi prof. Ante Grgina. Bavi se pedagoškim radom i stalni je saradnik simfonijskog orkestra RTS-a.

Igor Lazić – horna, diplomirao je u klasi prof. Stjepana Rabuzina a postdiplomske studije je završio 2003. god u klasi prof. Francisa Orvala (Nemačka), kao i solističke studije 2006. god u klasi istog profesora. Radi kao asistent na katedri za kamernu muziku FMU u Beogradu a od 2001. god je solo hornista Beogradske filharmonije.

Miloš Đorđević – horna, je diplomirao na FMU u Beogradu. Usavršavao se u Parizu kod prof. Fransoa Kanjona. Radio je u Beogradskoj filharmoniji. Sad se bavi pedagoškim radom i aktivno svira u orkestru Beogradske opere.

Predrag Stojković – fagot, je studirao na FMU u Beogradu u klasi Ivana Turšića. Dugogodišnji solo fagotista orkestra Beogradske opere i Beogradske filharmonije. Nastupao je kao solista i kamerni muzičar u najznačajnijim koncertnim prostorima bivše Jugoslavije. Trenutno živi i radi u Kanadi.

Ana Đorđević – fagot, je diplomirala na FMU u Beogradu u klasi prof. Mirka Isaeskog. Od 2004. god. stalni je član orkestra Beogradske opere.

Fotografije sa koncerta:

1-Duvacki-sekstet.JPG2-Duvacki-sekstet.JPG3-Duvacki-sekstet.JPG4-Duvacki-sekstet.JPG5-Duvacki-sekstet.JPG

(foto: S. Jezdimirović)