Izveštaj sa XVI Susreta flautista
U organizaciji Udruženja muzičkih i baletskih pedagoga Srbije i Muzičke škole „Živorad Grbić” – Valjevo, a uz pokroviteljstvo Grada Valjeva, od 9. do 11. marta 2014. godine održani su XVI Susreti flautista „Tahir Kulenović”. Negujući tradiciju okupljanja na početku proleća najboljih mladih izvođača na flauti i ove godine se valjevskoj publici i stručnom žiriju predstavilo ukupno 88 učesnika Susreta. Od toga je 81 učesnik nastupio kao solista, a nastupilo je i 6 kamernih ansambala. Oni su došli iz 25 osnovnih, srednješkolskih i visokoškolskih ustanova za muzičko obrazovanje iz Republike Srbije, Republike Makedonije i Republike Srpske (Bosna i Hercegovina). Učesnike je za ovo takmičenje spremalo 30 profesora, a na Susretima ih je pratilo 30 korepetitora.

Žiri je bio sastavljen od eminentnih profesora iz zemlje i inostranstva: Miomir Simonović – Srbija (predsednik žirija), Strašo Temkov – Makedonija, Sakib Lačević – Bosna i Hercegovina, Ljubiša Jovanović – Srbija, Suzana Maročik – Srbija, Aleksandar Burkert – Srbija i Ana Bogdanović Radić – Srbija.
U nedelju, 9. marta, na svečanom otvaranju Susreta, koncert je održao Kamerni ansambl „Lazarika” koji čine: Ana Radovanović – mecosopran, Ana Samardžić – flauta, Sanja Knežević Gavrilović – klavir, Neda Hofman – klavir i Goran Stojanović – klarinet.
U utorak 11. marta, na svečanom zatvaranju Susreta nastupili su najuspešniji učesnici Susreta i podeljene su diplome i nagrade .

Žiri je proglasio Laureate Susreta u tri kategorije:
  • Laureat u rangu osnovnih škola je MARIJA OBRADOVIĆ, I razred osnovne muzičke škole „Živorad Grbić” – Valjevo, u klasi Aleksandra Burkerta
  • Ravnopravni Laureati u rangu srednjih škola su: MIRJANA ANOVIĆ, IV razred srednje muzičke škole „Josif Marinković” – Vršac, u klasi Tamare Cvejić i TIJANA RADOVIĆ, IV razred srednje muzičke škole „Živorad Grbić” – Valjevo, u klasi Aleksandra Burkerta
  • Laureat u rangu muzičkih akademija je MINA RADIĆ, III godina Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu, u klasi Miomira Simonovića

Mina Radić je proglašena i Sveukupnim Laureatima XVI Susreta flautista „Tahir Kulenović” i dobitnik je novčane Nagrade od 300 eura koju dodeljuje porodica profesora Tahira Kulenovića.

U kategorijama gde su nastupali solisti, ukupno je dodeljeno četiri Laureata, šest 1. I nagrada, dvadesetosam I nagrada, tridesettri II nagrade i trinaest III nagrada. Odustao je jedan prijavljeni učesnik. U kategorijama kamernih ansambala ukupno je dodeljeno jedna 1. I nagrada, četiri I nagrade i jedna II nagrada.

Učesnici Susreta iz naše škole, u kategoriji solista, pokazali su sledeće rezultate:

Ime učesnika

OBUĆINA DUŠICA

RADOVIĆ TIJANA

Laureat za srednje škole

U kategoriji kamernih ansambala na Susretima je iz naše škole nastupio Septet „Flautisimo” u sastavu: MIĆIĆ ANICA, OBRADOVIĆ MARIJA, RADOJEVIĆ LEJLA, STOJAKOVIĆ JANA, POLJANICA IVANA, PETROVIĆ KALINA i VUJIĆ KATARINA, osvojio je I nagradu.

Uporedo sa trajanjem Susreta, Dejan Gavrić (Nemačka) je držao Master klas, kroz koji je prošlo dvadesetpet polaznika sva tri nivoa obrazovanja (osnovne i srednje škole i akademije).

Susrete su ove godine pomogli sledeći sponzori:
Porodica prof. Tahira Kulenovića, Foto studio „Popović” – Valjevo, štamparija „Una” – Valjevo, pekara „Presto” – Valjevo, restoran domaće kuhinje „MB – Kod Belog”, konačište „Bubica”, Valjevska pivara.

Izveštaj pripremio
prof. Slaviša Jezdimirović