• Upis u Osnovnu muzičku školu

Koncert: Miloš Janjić - gitara
Miloš Јanjić - gitara
6. decembra 2014. godine
u okviru VI gitarskog takičenja „VArt 2014”

održan je koncert

gitariste
Miloša Janjića

Na programu su bila dela
D. Skarlatija, F. Sora, N. Koste
M. Poncea, N. Koškina i A. Pijacole

Miloš Janjić je jedan od vodećih predstavnika svoje generacije srpskih gitarista. Diplomirao je i magistrirao u klasi profesora Srđana Tošića na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu.

Od 2004. do 2006. usavršavao se u renomiranoj klasi profesora Carl-a Marchione-a na Konzervatorijumu Maastricht u Holandiji i magistrirao je sa najvišim počastima. Tokom studija bio je stipendista vlade Srbije i „Nuffic” Fondacije vlade Holandije.

Pohađao je masterklasove poznatih svetskih gitarista i kompozitora: John Duartea (Engleska), Dušana Bogdanovića (USA), Nikite Koshkina (Rusija), Carla Marchionea (Italija – Hollandija), Rolanda Dyensa (Francuska), Zorana Dukića (Holandija), Pabla Marqueza (Argentina) i Tilmana Hoppstocka (Nemačka).

Dobitnik je brojnih priznanja i nagrada na nacionalnim i međunarodnim takmičenjima među kojima su najznačajnije:
  • Specijalna nagrada na XIX Concorsi Internazionali di Musica „Cita di Stresa” (Italija) 1995. godine;
  • Specijalna nagrada na Republičkom takmičenju učenika muzičkih škola Srbije u Beogradu 1996. godine;
  • Prva nagrada na Saveznom takmičenju muzičkih škola u Novom Sadu 1996. g.;
  • Specijalna nagrada (100/100 poena) na 4. Međunarodnom takmičenju „Petar Konjović” u Beogradu 1996. godine;
  • Prva nagrada na 60 International Guitar Competition in Mottola (Italija) jula 1998. godine;
  • Druga nagrada i nagrada publike na „IV Concorso Internazionale di Interpretazione Chitaristica De Bonis” – Cosenza (Italija), septembra 1998. godine;
  • Prva nagrada na „Festivalul International de Chitara Clasica – Sinaia” (Romania), maj 2002. godine;
  • Dobitnik je Oktobarske nagrade Grada Beograda za stvaralaštvo mladih za 1996. godinu.

Nastupao je kao solista u inostranstvu (Rumunija, Grčka, Italija, Holandija, Crna Gora), kao i u najznačajnijim koncertnim prostorima u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu, Leskovcu, Pančevu, Zrenjaninu, Vranju. Aktivan je i kao kamerni muzičar u različitim sastavima a poslednjih godina najviše u triu gitara „Amicus”, sa kojim je ostvario veliki broj koncerata. Učestvovao je na međunarodnim festivalima gitare „Gitarart” u Beogradu, „Sinaia” u Rumuniji i „Nikšić Guitar Festival” u Crnoj Gori kao izvođač i član žirija. Često je nastupao u programima nacionalnih radio i TV stanica.

Miloš Janjić se bavi pedagoškim radom kao vanredni profesor na Fakultetu umetnosti u Nišu.