• ODSEK KLAVIRA

  - nastavnički kadar u školskoj 2019/20.
   

 • ODSEK GITARE

  - nastavnički kadar u školskoj 2019/20.
   

 • ODSEK DUVAČA I VOKALNI ODSEK


  - nastavnički kadar u školskoj 2019/20.
   

 • ODSEK GUDAČA


  - nastavnički kadar u školskoj 2019/20.
   

 • ODSEK HARMONIKE


  - nastavnički kadar u školskoj 2019/20.
   

 • ODSEK STRUČNIH TEORETSKIH PREDMETA


  - nastavnički kadar u školskoj 2019/20.
   

 • ODSEK OPŠTEOBRAZOVNIH PREDMETA


  - nastavnički kadar u školskoj 2019/20.
   

Pocetna stranaAktuelno / vestiIstorijat skoleKolektiv skoleKontakti skole
 • Rasporedi časova

 • Promocija školskog časopisa - četvrtak, 21. 9. 2023. u 19.00 časova

 • Roditeljski dinar za 2023/24. godinu

Izveštaj sa 17. Susreta flautista
U organizaciji Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Udruženja muzičkih i baletskih pedagoga Srbije, u realizaciji Muzičke škole „Živorad Grbić” – Valjevo, a uz pokroviteljstvo Grada Valjeva, od 28. februara do 1. marta 2015. godine održani su 17. međunarodni susreti flautista „Tahir Kulenović”. Od ove godine Susreti su uvršteni u Kalendar takmičenja i smotri učenika osnovnih i srednjih škola Republike Srbije za školsku 2014/15. godinu.

Negujući tradiciju okupljanja na početku proleća najboljih mladih izvođača na flauti, na ovim Susretima se valjevskoj publici i stručnom žiriju predstavilo ukupno 69 učesnika Susreta. Od toga je 68 učesnika nastupilo kao solisti, a predstavila su se i 4 kamerna ansambla. Oni su došli iz 25 osnovnih, srednješkolskih i visokoškolskih ustanova za muzičko obrazovanje iz Republike Srbije, Republike Srpske (Bosna i Hercegovina) i Poljske. Učesnike je za ovo takmičenje spremalo 32 profesora, a na Susretima ih je pratilo 32 korepetitora.

Žiri je bio sastavljen od eminentnih profesora iz zemlje i inostranstva: mr Miomir Simonović (Srbija) – predsednik žirija, prof. Cezar Tračevski (Poljska), mr Strašo Temkov (Makedonija), mr Laura Levai-Aksin (Srbija), prof. Karolj Maročik (Srbija), mr Anđela Bratić (Srbija), prof. Aleksandar Burkert (Srbija), mr Radmila Rakin-Martinović (Srbija), prof. Nevena Nikolić (Srbija).

U subotu, 28. februara, na svečanom otvaranju Susreta, održan je koncert pod nazivom „Muzika u bojama Mocarta”. Izvođači su bili: Nevena Nikolić – flauta i Gudački kvartet „MISS”.
U utorak 11. marta, na svečanom zatvaranju Susreta nastupili su najuspešniji učesnici Susreta i podeljene su diplome i nagrade .

Žiri je proglasio Laureate Susreta u tri kategorije:
 • Laureat u rangu osnovnih muzičkih škola je: STOCHŁA KINGA, učenica IV razreda osnovne muzičke škole Zespół Szkół Muzycznych - Wałbrzych (Poljska), u klasi Anna Dzienniak.
 • Laureat u rangu kamernih ansambala osnovnih muzičkih škola ravnopravno dele:
  • Duo „Živorad Grbić” koji čine: MEDIĆ ELENA (II r. O.Š.) i LAZIĆ MAŠA (III r. O.Š.) iz Muzičke škole: „Živorad Grbić” - Valjevo, u klasi Nevene Nikolić i
  • Nonet „Flautissimo” koji čine: MIĆIĆ ANICA (III r. O.Š.), OBRADOVIĆ MARIJA (II r. O.Š.), RADOJEVIĆ LEJLA (II r. O.Š.), POLJANICA IVANA (III r. O.Š.), RADOVIĆ TEODORA (I r. O.Š.), MIĆIĆ LENKA (I r. O.Š.), STOJAKOVIĆ JANA (II r. O.Š.), RADOJIČIĆ IVANA (II r. O.Š.) i PETROVIĆ KALINA (III r. O.Š.) iz Muzičke škole: „Živorad Grbić” - Valjevo, u klasi: Aleksandra Burkerta
 • Laureat u rangu muzičkih akademija ravnopravno dele:
  • NIKOLIĆ DUŠICA, II godina Akademije umetnosti – Novi Sad, u klasi Laure Levai – Aksin i
  • RADIĆ MINA, IV godina Fakulteta muzičke umetnosti – Beograd, u klasi Miomira Simonovića

Stochła Kinga i Mina Radić su proglašene ravnopravnim nosiocem zvanja Sveukupni Laureat 17. međunarodnih susreta flautista „Tahir Kulenović” u Valjevu i dobitnice su novčane Nagrade koju dodeljuje porodica profesora Tahira Kulenovića.

U kategorijama gde su nastupali solisti, ukupno je dodeljeno pet Laureata, devet 1. I nagrada, dvadeset I nagrada, dvadesetosam II nagrada i jedanaest III nagrada. Odustalo je šest prijavljenih učesnika. U kategorijama kamernih ansambala ukupno je dodeljeno dva Laureata, tri I nagrade i jedna II nagrada.


Učesnici Susreta iz naše škole, u kategoriji solista, pokazali su sledeće rezultate:

Ime

razred

nivo obrazovanja

Ime pedagoga

NAGRADA

MIĆIĆ LENKA

I

OMŠ

Aleksandar Burkert

I

RADOVIĆ TEODORA

I

OMŠ

Aleksandar Burkert

I

TEOFILOVIĆ KRISTINA

I

OMŠ

Nevena Nikolić

II

ILIĆ TIJANA

I

OMŠ

Nevena Nikolić

II

OBRADOVIĆ MARIJA

II

OMŠ

Aleksandar Burkert

1. I

RADOJEVIĆ LEJLA

II

OMŠ

Aleksandar Burkert

I

MEDIĆ ELENA

II

OMŠ

Nevena Nikolić

I

RADOJIČIĆ IVANA

II

OMŠ

Aleksandar Burkert

II

STOJAKOVIĆ JANA

II

OMŠ

Aleksandar Burkert

II

STEPANOVIĆ KRISTINA

II

OMŠ

Vera Mevorah

II

TERMAČIĆ DIMITRIJE

II

OMŠ

Aleksandar Burkert

III

MIĆIĆ ANICA

III

OMŠ

Aleksandar Burkert

1. I

LAZIĆ MAŠA

III

OMŠ

Nevena Nikolić

I

PETROVIĆ KALINA

III

OMŠ

Aleksandar Burkert

II

POLJANICA IVANA

III

OMŠ

Aleksandar Burkert

II

PUHALAK ANDRIJANA

IV

OMŠ

Nevena Nikolić

II

VUJIĆ KATARINA

V

OMŠ

Aleksandar Burkert

I

VIŠIĆ MILICA

V

OMŠ

Vera Mevorah

I

MARKOVIĆ ZORANA

V

OMŠ

Vera Mevorah

II

ASANOVIĆ MILICA

II

SMŠ

Aleksandar Burkert

III

KOJIĆ JOVANA

II

SMŠ

Vera Mevorah

III

MILUTINOVIĆ LJUBICA

III

SMŠ

Nevena Nikolić

II


U kategoriji kamernih ansambala na Susretima su iz naše škole nastupila dva ansambla u I kategoriji:
 • Duo „Živorad Grbić” koji čine: MEDIĆ ELENA (II r. O.Š.) i LAZIĆ MAŠA (III r. O.Š.) iz Muzičke škole: „Živorad Grbić” - Valjevo, u klasi Nevene Nikolić i
 • Nonet „Flautissimo” koji čine: MIĆIĆ ANICA (III r. O.Š.), OBRADOVIĆ MARIJA (II r. O.Š.), RADOJEVIĆ LEJLA (II r. O.Š.), POLJANICA IVANA (III r. O.Š.), RADOVIĆ TEODORA (I r. O.Š.), MIĆIĆ LENKA (I r. O.Š.), STOJAKOVIĆ JANA (II r. O.Š.), RADOJIČIĆ IVANA (II r. O.Š.) i PETROVIĆ KALINA (III r. O.Š.), u klasi: Aleksandra Burkerta
Oba ansambala su osvojila I nagradu i ravnopravno dele Laureat kamernih ansambala osnovnih škola.

Učesnike iz naše škole su na Susretima pratila dva korepetitora: Bojan Marjanović i Sanja Knežević – Gavrilović. Sanja je proglašena za najboljeg korepetitora 17. Susreta.

Uporedo sa trajanjem Susreta, Dejan Gavrić (Srbija/Nemačka) je držao Master klas, kroz koji je prošlo devetnaest polaznika sva tri nivoa obrazovanja (osnovne i srednje škole i akademije).


Susrete su ove godine pomogli sledeći sponzori:

Porodica prof. Tahira Kulenovića, Foto studio „Popović” – Valjevo, štamparija „Una” – Valjevo, pekara „Presto” – Valjevo, restoran domaće kuhinje „MB – Kod Belog”, konačište „Bubica”, „Comprex” pumpe i sistemi – Valjevo, „Europrom” - Divci-Valjevo, Holding korporacija „Krušik” – Valjevo, „Gorenje” d.o.o. – Beograd.


Izveštaj pripremio
prof. Slaviša Jezdimirović