• Od 18. do 21. aprila 2024. (Propozicije)

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Pozivno pismo)

Koncert klavirskog kvinteta ALTRO SENSO
Kvintet ALTRO SENSO
28. septembra 2015. godine
održan je koncert pod nazivom:
KONCERT DOBRODOŠLICE

Klavirskog kvinteta ALTRO SENSO
Nataša Špaček - klavir
Tea Petrović-Balint - violina
Mila Mirković - violina
Jovan Stojanović - viola
Dušan Kočišević - violončelo

Izveli su sledeći program:

P.I.Čajkovski - „Dećji album" (aranžman za kvintet Nataša Špaček)
 1. Jutarnja molitva
 22. Harmonikaš svira
 23. Verglaš svira
 24. U crkvi

Carlos Gardel - tango "Por una Cabeza" iz filma „Miris Žene"

Koen Dejonghe - „Ruski tango"

Klavirski kvintet Altro senso osnovan je u aprilu 2014. godine. Nastupa na solističkim, humanitarnim koncertima i tematskim multimedijalnim projektima posvećenim deci. Od brojnih solističkih koncerata izdvajamo koncerte:
  • u sali „Mokranjac”
  • enoteci Rado violins
  • Mikser house-u , Beograd
  • Kulturnom centru u Rumi
  • sali Matice srpske u Novom Sadu
  • Kulturnom centru „Lada” u Beogradu
  • nastup u sali KNU uz klavirski duo Altro modo i perkusionistu Miloša Delića
  • zatvaranje, solističkim koncertom, II-og međunarodnog takmičenja u Smederevu
  • dva solistička koncerta u Kući kralja Petra I
  • koncert u KC u Inđiji
Kvintet je, pridruživši se sličnim manifestacijama širom Rusije, jedini u Srbiji obeležio godišnjicu 175 godina rođenja P. I. Čajkovskog i to na sam dan rođenja kompozitora, ostvarivši multimedijalni projekat u Centru za kulturnu dekontaminaciju u Beogradu i nekoliko dana kasnije „Koncertom u ulici Čajkovskog” u Sportskoj gimnaziji u Beogradu.
Do 2016. godine kvintet očekuju koncerti u Požarevcu, solistički koncert povodom proslave obeležavanja svetskog Dana tanga 11. decembra (Kuća kralja Petra). Od septembra 2015. kvintet će, u saradnji sa Muzičkom omladinom, ostvariti multimedijalne projekte sa školama u Beogradu i Srbiji. U toku oktobra–novembra 2015. kvintet će imati 3 koncerta u Banja Luci (Banski dvor, ruski Kulturni centar i Muzička akademija) i tako, nastaviti, van Srbije, obeležavanje 175 godina rođenja P. I. Čajkovskog. Svoje koncerte u inostranstvu kvintet nastavlja u decembru nastupima u Stokholmu(Švedska).

Nataša Špaček potiče iz češke muzičke porodice. Završila je osnovne (klasa Jokut Mihailović) i magistarske studije (klasa Arba Valdme) na FMU u Beogradu, sa diplomom najuspešnijeg studenta klavirskog odseka. Dobitnik je republičkih, saveznih i međunarodnih nagrada (konkurs „S.Rahmanjinov” – zvanje laureata). Nastupala je sa većinom orkestara u Beogradu. Ostvarila je snimke za TV Beograd i Novi Sad.
Održala je preko 65 resitala (dva u Moskvi) i koncerata kamerne muzike (klavirski duo Altro modo, kvintet Altro senso). Njene umetničke sklonosti okrenute su ka komponovanju i obradi klasičnih dela za solo klavir, klavirski duo i kvintet, nonet.
Svoj pedagoški rad ostvaruje, kao nastavnik klavira u MŠ „Mokranjac”, nizom dobitnika domaćih i međunarodnih nagrada i održavanjem strukovnih predavanja.

Tea Petrović-Balint je rođena u Beogradu 1971. Odrasla je u muzičkoj porodici i sa 7 godina počela da uči violinu u MŠ „Manojlović”, gde je već u nižoj školi imala brojne nastupe, kako solističke tako i u školskom orkestru. U to vreme postala je i član Filharmonije mladih „Borislav Pašćan”. Već tada je osvajala nagrade iz violine i solfeđa. Srednje muzičko obrazovanje stekla je u MŠ „Mokranjac” i osvajala nagrade na takmičenjima iz violine u Beogradu i Sarajevu. Školovanje je nastavila na FMU u Beogradu (klasa M. Kosanović). Usavršavala se na majstorskom kursu u Grožnjanu kod prof. Žislina. Pored toga imala je veliki broj nastupa u kamernim orkestrima (Jeunesse Musicale i dr.) na prostorima bivše SFRJ kao i u Italiji. Član je Beogradske filharmonije od 1994.

Mila Mirković je svoje muzičko obrazovanje započela u Beogradu, u MŠ „Josip Slavenski", gde je završila nižu i srednju školu. Dalje školovanje nastavila je na Fakultetu Muzičke Umetnosti u Beogradu, gde je i diplomirala. Danas radi kao stalni član Beogradske filharmonije.

Jovan Stojanović je rođen 1959. u Beogradu. Diplomirao na FMU u klasi prof. P. Ivanovića. Još kao student svirao u ansamblu „Dušan Skovran” a po završetku studija radio je kao profesor viole u MŠ „Stanković”.Od 1985. do 1987. usavršavao se na „Accademia musicale chigiana” u Sieni (Italija), gde je učestvovao na majstorskim kursevima kod G. Caussé-a i J. Bašmeta. Od 1988. živi i radi u Holandiji kao član „Nederlands promenade orkest” iz Amsterdama i „Het brabants orkest” iz Ajndhovena. Takođe, sarađuje sa „Kamer ensemble Collogne” iz Kelna, kao i sa „Orkestra Metropolitana” iz Lisabona i Luksemburškom filharmonijom. Nekoliko godina je član solista „Festival Camerata” u okviru „Mozart plus” festivala kamerne muzike na Curacao (Holandski antili). U MŠ „Dr Vojislav Vučković” radi od 1996. Stalni je saranik Beogradske filharmonije i Simfonijskog orkestra RTS-a. Njegovi učenici osvajali su brojne nagrade na domaćim i međunarodnim takmičenjima.

Dušan Kočišević je rođen u Beogradu 1973. Počeo je da uči violončelo sa 6 godina u klasi Stevana Beševića u MŠ „Mokranjac”. Školovanje je nastavio na FMU u Beogradu u klasama Ksenije Janković i Sandre Belić. Bio je učesnik međunarodnih seminara za violončelo kod Mihaela Flaksmana i Kazimira Mihalika. Dobitnik je prvih nagrada na Republičkom takmičenju u Beogradu i Saveznom takmičenju u Sarajevu 1989.
Posvećen je radu u kamernim ansamblima sa kojima je nastupao u Srbiji i širom nekadašnje SFRJ. Ostvario je više snimaka za radio, TV, film i pozorište. Učesnik je Međunarodne tribine kompozitora od njenih početaka, a angažovan je i u drugim projektima sa mnogim ansamblima u državi i regionu. Profesionalno je angažovan u Beogradskoj filharmoniji od 1992. godine.