Koncert: violinski duo „Proces” - Angelina Novaković i Mina Mladenović

Violinski duo „Proces”
20. oktobra 2016. godine u 19.30 časova
u našoj školi biće održan koncert

Violinski duo „Proces”

Angelina Novaković
Mina Mladenović

U okviru ciklusa koncerata
„Vreme je za klasiku”

Na programu su dela R. Gliere-а i Bele Bartoka.

Članice dua „Proces”, Angelina Novaković i Mina Mladenović počele su svoju saradnju pre 10 godina dok su obe bile studentkinje violine na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Nastupajući zajedno, najpre kao članice gudačkog kvarteta „Season” sa kojim su ostvarile brojne nastupe i saradnju sa mnogim značajnim kompozitorima (A. Vrebalov, M. Rose, K. Pierson, M. Aleksić, D. Sonenberg...), nastavile su zajednički rad kao članice ovog nestandarnog kamernog sastava – dua violina. Brojnim nastupima u vidu samostalnih koncerata, solističkih nastupa uz pratnju orkestra, zatim nastupima u okviru festivala (A-fest, Tešnjarske večeri, Front...) i drugih manifestacija i projekata, ali i kroz bogat lični odnos, produbljivale su svoja znanja i ljubav prema kamernoj muzici. Upravo naziv ansambla upućuje na potrebu za neprekidnim nadograđivanjem i produbljivanjem svog umetničkog i ličnog odnosa. U septembru 2016. godine, u klasi profesora Ladislava Mezeia, završile su specijalističke studije na katedri za kamernu muziku Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu.