• Koncert učenika srpskog tradicionalnog pevanja u Valjevskom muzeju, petak, 29. 3. 2024. u 18.00

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Propozicije)

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Pozivno pismo)

Koncert: Duo gitara, Evita i Stevan Jović

Duo gitara Evita i Stevan Jović
U okviru koncertne sezone „Vreme je za klasiku”
u subotu, 3. decembra 2016. godine
u 19.30 časova

u našoj školi biće održan koncert:
Duo gitara: Evita i Stevan Jović

koncert će biti realizovan kao
prateći program
VIII valjevskog gitarskog takmičenja „VArt 2016”

Na programu će biti dela:

autorske kompozicije Stevana Jovića,
Piacole, Gnjatalia, Rosinija, Domenikonea, Rahmanjinova, Kastelnuovo-Tedeska.

Evita JovićEvita Jović (1990) je srednju muzičku školu završila na jednoj od najprestižnijih muzičkih škola u Americi – Interlochen Center of Arts – sa izuzetnim uspehom dobivši nagradu za najboljeg studenta generacije i talenta u usponu. Osnovne studije je završila na odseku gitare Indijana Univerziteta – Džejkobs Skul of Mjuzik – u klasi maestra Ernesta Bitetija. Evita je dobitnica nagrade Indijana Univerziteta za postignute izuzetne rezultate u oblasti umetnosti. Pohađala je seminare sa poznatim svetskim gitaristima uključujući Anu Vidović (Hrvatska), Dejvida Rodžersa (SAD), Stivena Robinsona (SAD), Rafaelu Smits (Belgija), Frenka Kunsa (SAD), Denisa Azabagića (Bosna i Hercegovina) i druge. U periodu od 2009. do 2013. godine, Evita je svirala u latino-američkom ansamblu gitara Univerziteta u Indijani, sa kojim je snimila album Paisaje Urbano. Od 2009. godine svira u duu sa Stevanom Jovićem. Evita i Stevan predaju gitaru u Muzičkoj školi „Mihailo Vukdragović” u Šapcu.

Stevan JovićStevan Jović (1986) je osnovne studije završio na Akademiji umetnosti u Novom Sadu u klasi profesora Zorana Krajišnika. Dobitnik je nagrada na republičkim i međunarodnim takmičenjima gitare, uključujući prve nagrade u Srbiji, Bosni, Sloveniji, Francuskoj i Americi. Stipendista je Fonda za mlade talente Republike Srbije i dobitnik nagrade Mali Princ – za najuspešnijeg studenta završne godine studija muzičkog departmana Akademije umetnosti u Novom Sadu. Godine 2009. Stevan je upisao master studije na Fakultetu muzičke umetnosti – Džejkobs Skul of Mjuzik, Univerziteta u Indijani (SAD) – gde je nastavio da studira u klasi maestra Ernesta Bitetija. Godine 2011. Stevan je izumeo Practice-Right, pomagalo pri vežbanju za desnu ruku koje se sada koristi u celom svetu. Diplomac Stenford Univerziteta, dr Phill Ford, okarakterisao je Practice-Right kao jedan od revolucionarnih izuma koji će doprineti napretku klasičnih gitarista u budućnosti. Godine 2015. Stevan je zajedno sa svojim profesorom gitare iz srednje škole, Markom Erdevičkim, osnovao festival i takmičenje gitare u Šapcu – Klasik Art.