• Prijava vanrednih ispita u aprilskom ispitnom roku, do 15. 4. 2024.

„Koncert dve gitare” – Jelena Lukuć i Luka Jezdić

Jelena i Luka
U okviru koncertne sezone „Vreme je za klasiku”
u utorak, 21. marta 2017. godine
u 19.30 časova
u našoj školi održaće se:

Koncert dve gitare

Jelena Lukić
Luka Jezdić

U utorak, u valjevskoj muzičkoj školi, dvoje valjevskih gitarista, i ako vrlo mladih, veoma uspešnih i potvrđenih na mnogim republičkim i međunarodnim takmičenjima premijerno za Valjevce će izvesti kompozicije kojim će se predstaviti i na ovogodišnjem Gitar Art festivalu u Beogradu. Na programu su dela Horeckog, Lobeta, Manena, Bogdanovića i drugih.

Jelena LukićJelena Lukić je rođena 1996. godine u Valjevu. Gitaru je počela da svira sa devet godina i već tada je pokazala takmičarski potencijal. Srednju muzičku školu završila je u klasi prof. Dragana Nikolića kao đak generacije. Sada je student druge godine Akademije umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci u klasi mr Nataše Jokić.

Do sada je ostvarila veliki uspeh osvojivši 35 nagrada: 27 prvih, 6 drugih i 2 treće nagrade. Najznačajnije su: Druga nagrada na „16. Guitar art festival”-u u Beogradu, Prva nagrada na „Klasik Art”-u, Prva nagrada na „Zgitar fest”-u, Prva nagrada na 11. Internacionalnom festivalu gitare „Stanislav Binički”, Prva nagrada na „Naissus guitar festival”-u, kao i Druga na nagrada na festivalu „Tremolo” u Skoplju.

Do sada je održala 11 solističkih koncerata. Usavršavala se na seminarima kod renomiranih profesora: magistra Darka Karajića (FMU Beograd) i magistra Zorana Krajišnika (Akademija umetnosti u Novom Sadu).

Luka JezdićLuka Jezdić je rođen u Valjevu 1992. godine, gde upisuje i završava osnovnu i srednju školu u klasi Dragana Nikolića. Za vreme školovanja osvaja mnogobrojne nagrade na republičkim takmičenjima. Od Holandske ambasade 2010. godine dobija stipendiju. Akademiju umetnosti u Novom Sadu upijsuje 2011. godine, na odseku Gitara, u klasi Zorana Krajišnika.

Za vreme školovanja u Novom Sadu nastupa na raznim festivalima, promocijama u Gradskoj kući i Rektoratu, na koncertima katedre itd. Usavršava se na masterklasovima kod eminentnih profesora: Zoran Dukić, Goran Sollscher, Denis Azabagić, Eliot Fisk, Hubert Kappel, Johannes Moller… 2014. godine bio je jedan od dvoje dobitnika stipendije Novosadskog Univerziteta. U toku studiranja radi kao nastavnik gitare u Novom Kneževcu, Zrenjaninu i Lajkovcu.

Školske 2013/14. godine, osvaja 3 Prve nagrade na republičkim takmičenjima. Najveći uspeh prepoznaje se u Prvoj nagradi na takmičenju „Gitar Art Festival” u Beogradu u kategoriji kamerne muzike, pri čemu kao pobednik osvaja koncert sa svojim sastavom na „Gitar Art Festival”-u 2015. godine.

Studije u Novom Sadu završava 2015. godine sa ocenom 10 na diplomskom ispitu, a zatim upisuje master studije u Beogradu kod profesora Srđana Tošića, koje je pre nekoliko dana završio takođe sa ocenom 10.

Od 2016. godine je član „NS Guitar Quartet”-a koji čine profesori sa Akademije u Novom Sadu i nastavnik gitare iz Muzičke škole „Mihailo Vukdragović” iz Šapca.

Trenutno radi kao nastavnik gitare u Muzičkoj školi „Živorad Grbić” u Valjevu i muzičkoj radionici „Art moment” u Bajinoj Bašti.