• Upis u Osnovnu muzičku školu

održaće solistički koncert

Anica Mićić

flautistkinja

U ponedeljak, 20. marta, s početkom u 18 časova, jedna od najtalentovanijih učenica valjevske muzičke škole, flautistkinja Anica Mićić, učenica šestog razreda osnovne muzičke škole u klasi prof. Aleksandra Burkerta, održaće svoj solistički koncert.

Galerija SANU, jedna od najelitnijih beogradskih koncertnih dvorana, svakako je jedan od najvećih simbola kvaliteta umetničke muzike u zemlji i decenijama unazad „rezervisana” samo za najveće umetnike zemlje i najperspektivnije mlade talente koji su svojim rezultatima u školovanju prepoznati kao nesvakidašnji potencijal, tako da je predstojeći koncert mlade valjevske umetnice veliko priznanje njenom ličnom talentu ali i kvalitetu rada njenog profesora i valjevske muzičke škole u celini.

Anica Mićić - flautistkinjaAnica Mićić - flautaAnica Mićić je u svet muzike zakoračila sa četiri godine, uključivanjem u dečji hor „Lahorić” a flautu svira od svoje devete godine i već od samih početaka svog muzičkog obrazovanja postiže izuzetne rezultate. Titulu Laureata (apsolutnog pobednika) ponela je na sedam najznačajnijih takmičenja u zemlji. U pitanju su međunarodna takmičenja: Anton Eberst, Femus, Davorin Jenko, Susreti flautista – Tahir Kulenović, Smotra talenata – Sremski Karlovci... Pored fascinantnih rezultata postignutih na takmičenjima, Anica ima i respektabilno koncertno iskustvo koje je sazrevalo kroz nastupe, najpre u svom rodnom gradu a onda i na Kolarcu, Madlenijanumu, Novosadskoj Sinagogi, u Tivtu, Užicu i koncertiranjem u gotovo svim značajnim muzičkim školama u zemlji. Nakon koncerta u galeriji Srpske Akademije nauka i umetnosti, Anicu očekuje vrlo zahtevno, prestižno internacionalno takmičenje „Jeunesess” u Bukureštu.

Umetnička harizma Anice Mićić svrstava je među najuspešnije flautistkinje najmlađe generacije u regionu i svakako je nastup u SANU, za koji i formirani muzičari polažu audiciju, jedna od najvećih referenci kada se govori o njenoj muzičkoj ličnosti.

Anicu će na koncertu pratiti prof. Olivera Pantelić na klaviru, a na programu će se naći dela Baha, Kelera, Sarasatea, Kvanca, Hendla, Telemana i Pulanka.