Koncert: Siniša Ljubojević – harmonika

Siniša Ljubojević
U okviru koncertne sezone „Vreme je za klasiku”
u četvrtak, 30. marta 2017. godine
u 19.30 časova
u našoj školi održaće koncert:

Siniša Ljubojević

harmonika

Na programu su dela: J. S. Baha, Vofganga Jakobija, Domenika Skarlatija, P. R. Olsena, Sergeja Rahmanjinova i Anatolija Kusjakova.

Siniša Ljubojević je rođen u Pančevu 1995. godine. Osnovnu (OMŠ u Brčkom) i Srednju muzičku školu (SMŠ „Kosta Manojlović”, Zemun) završio kao najuspešniji učenik (dobitnik nagrade „Kosta Manojlović”). Od 2013. godine je redovan student Filološko-umetničkog fakulteta u Kragujevcu, na smeru harmonika, u klasi profesora dr Zorana Rakića.

U toku školovanja ostvario je veliki broj zapaženih rezultata, od kojih se ističu: Grand Prix na Internacionalnom festivalu harmonikaša u Kaunasu, Litvanija (2012.  godine), 1. mesto na Trofeju Portugalije u Alkobasi (2015. godine), 3. mesto na međunarodnom takmičenju u Puli (Hrvatska, 2016. godine) u kategoriji „Koncertist”, i veliki broj nagrada na takmičenjima u zemlji i regionu. Nastupao je kao solista i kamerni izvođač na takmičenjima i koncertima u zemlji i inostranstvu (Slovenija, Italija, Švajcarska, Rusija, Litvanija, Portugalija itd). Učestvovao je na nekolicini koncerata u Ruskoj federaciji u okviru Sveruskog dana harmonike, te je solističkim resitalom učestvovao na festivalu „Nedelja harmonike” u Alkobasi (Portugalija). Pohađao je seminare i master klasove kod eminentnih umetnika i profesora u svetu harmonike (Injaki Alberdi, Jurij Šiškin, Raimondas Sviackevičius, Boris Lenko itd). Od druge godine studija, redovan je stipendista fondacije „Dr Milan Jelić”, ministarstva nauke i tehnologije Republike Srpske.