Koncert: Elena Medić - flauta, u Valjevskoj gimnaziji

u Svečanoj sali Valjevske gimnazije

održaće koncert:

Elena Medić - flauta

U utorak 30. januara s početkom u 18.30 časova, jedna od najtalentovanijih flautistkinja valjevske muzičke škole, učenica 5. razreda OMŠ u klasi prof. Mine Radić, Elena Medić, uz klavirsku saradnju prof. Ane Pejović, održaće solistički koncert u svečanoj sali Valjevske Gimnazije. Elenin koncert je deo programa obeležavanja školske slave Sv. Sava u Gimnaziji, a trinaestogodišnja devojčica iza koje je pet održanih solističkih koncerta i na desetine nagrada osvojenih na republičkim i medjunarodnim takmičenjima, svakako jeste jedan od najsvetlijih primera koje je prisustvo svetosavske filozofije u valjevskom školstvu moglo da izrodi. Elena će u Gimnaziji, valjevskoj publici izvesti vrlo raznoliku i dinamičnu muziku oživljenu u delima Telemana, Luj Gana, Vinčija, Doplera i Honegera. Solistički koncert  Elene Medić je istovremeno i prva najava  predstojećeg  jubilarnog  20. festivala  „Medjunarodni susreti flautista – Tahir Kulenović“  zahvaljujući kojem,  pune dve decenije uoči proleća, Valjevo postaje balkanska prestonica umetnosti na flauti.

Dobro došli!