Muzika valjevskih akademaca - Nikola i Jovana

Nikola Todorović - klavir

gost koncerta
Jovana Kojić - solo-pevanje

U četvrtak, 17. januara, s početkom u 19 časova, u svečanoj sali Valjevske gimnazije biće održan koncert studenata muzičkih akademija u Beogradu i Novom Sadu, nekadašnjih učenika MŠ "Živorad Grbić", Nikole Todorovića (klavir) i Jovane Kojić (solo pevanje). Ovo dvoje mladih umetnika su već kao srednjoškolci ostvarili sjajne rezultate na domaćim i međunarodnim takmičenjima i izuzetnu interpretativnu zrelost prikazali na brojnim koncertima u svom rodnom gradu u toku 2017. godine. Posebno omiljeni bili su njihovi nastupi u Modernoj Galeriji i solistički koncerti u sali Valjevske Gimnazije.

Na koncertu u četvrtak, Nikola i Jovana predstaviće se kompozicijama Betovena, Šopena, Skrjabina, Rahmanjinova, Pučinija, Milojevića i drugih autora umetničkog zvuka. Koncert Nikole Todorovića i Jovane Kojić simbolično predstavlja i višegodišnji rezultat rada valjevske muzičke škole sa muzičkim akademijama u zemlji i okruženju kao i nastavak kreiranja vrednih muzičkih programa u zajedničkoj oganizaciji MŠ "Živorad Grbić" i Valjevske Gimnazije.

Dobro došli!