• Upis u Osnovnu muzičku školu

održaće solistički koncert

Sofija Živić - violina

gost koncerta:
Kamerni gudački orkestar „Feniks”

Sofija Živić rođena je 2000. godine u Beogradu.

Muzičku školu „Petar Stojanović” u Ubu upisala je sa pet godina. Violinu je završila u klasama profesorki Tanje Maksimović i Anje Popović, a klarinet u klasi profesora Vladimira Ivanovića. Instrumentalni odsek, smer violina, upisala je u SMŠ „Živorad Grbić” u Valjevu, u klasi profesorke Angeline Novaković. Trenutno je učenica završnog razreda u klasi profesora Pavla Čanića.

U toku školovanja ostvarila je zapažene rezultate na republičkim i međunarodnim takmičenjima u disciplinama: violina, klarinet, kamerna muzika, solfeđo i dvoglasno pevanje. Do sada je osvojila 37 nagrada (28 prvih, 5 drugih, 3 treće i jednu pohvalu), od kojih su tri zvanja Laureata.

Pohađala je časove kod profesora Nikole Aleksića, Dragana Sredojevića, Roberta Lakatoša, Marije Jokanović, Marka Josifoskog, Monike Skalar.

Na koncertu u svečanoj sali Valjevske Gimnazije, uz klavirsku saradnju profesorke Ane Pejović, izvešće dela Baha, Roda, Vijenjavskog i Pijacole.

Gosti koncerta - kamerni gudački orkestar ''Feniks'', pod upravom mr Snežane Stevanović.

Dobro došli!