• Koncert učenika srpskog tradicionalnog pevanja u Valjevskom muzeju, petak, 29. 3. 2024. u 18.00

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Propozicije)

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Pozivno pismo)

Koncert: Hor „Abrašević”

Hor Abrašević
U četvrtak, 29. avgusta 2019. godine
u 20.00 časova, u Muzičkoj školi

održaće se koncert

Dečijeg i Gradskog mešovitog
hora „Abrašević”

Program:
Stevan St. Mokranjac, Vojislav Ilić,
Francis Lai, William Dawso, Harlod Arlen

Hor „Abrašević” je ansambl koji 114-godišnjicu svog rada dočekuje ispunjen uspesima na koncertnom podijumu i na takmičarskim manifestacijama.

Dopunjujući spektar umetničkih aktivnosti svoje matične institucije, Centra ZA NEGOVANJE TRADICIONALNE KULTURE, hor „Abrašević” daje trajan doprinos kulturnim sadržajima svog grada. Vrlo često nastupa na takmičenjima gde beleži značajne rezultate.

Na Festivalu omladinskih horova u Novom Pazaru 14 puta je osvojio prvo mesto popunjavajući svoje vitrine zlatnim plaketama. Na Jugoslovenskom festivalu omladinskih horova u Celju osvojio je drugo mesto u situaciji kada prvo nije dodeljeno. Na „Mokranjčevim” danima u Negotinu nastupao je dva puta i oba puta doneo visoka priznanja. Na međunarodnom takmičenju u Debrecinu, u Mađarskoj, osvojio je treće mesto u najjačoj svetskoj konkurenciji, a na Jugoslovenskim horskim svečanostima više puta je nagrađivan za najbolju interpretaciju dela „starih majstora”, za najbolje izvođenje dela domaćih autora, za najbolju interpretaciju zadate kompozicije i sl.

Dobre kritike i snažne aplauze hor „Abrašević” poneo je sa gostovanja u Italiji, Francuskoj, Holandiji, Poljskoj i Slovačkoj.

Poslednjih decenija dirigent hora je profesor Dragan Vasiljević.