Dečija nedelja u Muzičkoj školi

Mala školska muzika
U sredu 9. oktobra i petak 11. oktobra 2019. godine
u 10.00 časova, u Muzičkoj školi

u okviru Dečije nedelje održaće se

edukativni koncerti

"Mala školska muzika"

namenjena predškolcima

U okviru Dečije nedelje, valjevska muzička škola i ovog oktobra priređuje edukativne koncerte pod nazivom "Mala školska muzika", namenjene predškolcima predškolskih ustanova Grada Valjeva. U sredu, 9. oktobra i petak 11. oktobra, od 10 časova, u koncertnoj sali muzičke škole, blizu 500 mališana upoznaće se sa osnovnim elementima muzike prikazanih kroz muziciranje najmlađih učenika svih odseka MŠ "Živorad Grbić" i kroz predavanja profesorki škole, Olivere Meandžije i Tijane Čitaković.

Šta je to ton, šta ritam a šta dinamika, kako dobiti muziku na klaviru, kako na flauti a kako na gitari i još mnogo toga lepog i zanimljivog, valjevski mališani će naučiti u drugoj nedelji oktobra, upravo u muzičkoj školi. Takođe, program "Mala školska muzika" ima za cilj da najmlađe Valjevce nauči lepom ponašanju na koncertu, doživljaju scene i umetnosti i pravilnom prihvatanju i razumevanju muzičke umetnosti.

Edukativni koncerti namenjeni predškolcima su programi koje valjevska muzička škola realizuje punih pet godina u partnerstvu sa predškolskim ustanovama Grada, tradicionalno u okviru Dečije Nedelje. Takođe, ovo su programi otvoreni i za sve valjevske mališane koji vole muziku i vide sebe kao buduće učenike MŠ "Živorad Grbić" a svoje detinjstvo provode van predškolskih ustanova.