Masterclass za flautu - Matej Zupan

profesor na
Akademija za glasbo, Ljubljana

Matej Zupan

Matej Zupan je profesor Muzičke akademije univerziteta u Ljubljani. Od 1996. do 2008. bio je prva flauta Simfonijskog orkestra Nacionalnog Slovenačkog radija. Studije i post diplomske studije završio je na Muzičkoj akademiji Univerziteta u Ljubljani u klasi prof. Fedja Rupel-a, a kasnije se usavršavao u klasi prof. Mario Ancillotti-a i na masterclass radionicama renomiranih flautista (Trevor Wye, Michel Debost, Peter-Lukas Graf i James Galway).

Dobitnik je nekoliko prvih nagrada kao i drugih priznanja na raznim nacionalnim takmičenjima kao solista i kao član „ARIART Woodwind Quintet, The ACADEMIA ARS MUSICAE Chamber Orchestra, ansambla za modernu muziku MD7 i Chamber orchestra of Soloists.

Kao solista je nastupao širom Slovenije, Evrope, Amerike i Azije. Od 2010. do 2015. godine bio je predsednik muzičke omladine Slovenije. Snimao je za Slovenački radio i televiziju, RAI i ORF.