• Upis u Osnovnu muzičku školu

Na programu su dela:
Kuprena, Ramoa, Franka, Hajdna,
Šopena, Mesijana, Skrjabina

Nikola Todorović je rođen u Valjevu 1998. godine. Završio je „Prvu Osnovnu školu” u Valjevu kao nosilac Vukove diplome i đaka generacije. Sa devet godina počinje da svira klavir u klasi prof. Nataše Mitrović. Upisuje srednju muzičku školu u Valjevu, instrumentalni odsek, u klasi prof. Dimitrija Tomića. Tokom osnovnog i srednjeg muzičkog obrazovanja osvajao je nagrade na brojnim republičkim i međunarodnim takmičenjima. Neke od njih su prva nagrada na takmičenju „Slavenski”, prva i druga nagrada na međunarodnom takmičenju „Davorin Jenko”, prva i treća na republičkom takmičenju, treća na međunarodnom takmičenju pijanista u Nišu, prva nagrada na međunarodnom takmičenju u Šapcu, prva i laureat na takmičenju „Sirmium music fest”. U srednjoj školi je takođe nosilac Vukove diplome i đaka generacije. Dobitnik je nagrade za najbolji maturski ispit. Pored takmičenja iz klavira, osvajao je brojne nagrade na međunarodnim i republičkim takmičenjima iz solfeđa, harmonije, muzičkih oblika, teorije muzike, dvoglasnog pevanja…

Upisuje FMU u klasi prof. Nataše Mitrović. Držao je solističke koncerte u sali muzičke škole „Živorad Grbić”, svečanoj sali Valjevske gimnazije, galeriji SANU, sali „Guarnerius”. Pohađao je master klas kod eminentnih profesora kao što su Aleksandar Šandorov, Nataša Mitrović, Nikolaj Medvedev, Đuzepe Albaneze, Natalija Trul, Denis Burštejn, Patricija Rejas, Nenad Kačar, Severino Ortiz Rej... Godine 2014. svirao je u Domu vojske Srbije u organizaciji orkestra „Stanislav Binički”. Nastupao je kao solista u galeriji ARTGET, sali SKC, velikoj sali FMU, galeriji Kolarca, velikoj sali Kolarca, kulturnom centru „Čukarica”, Jevrejskoj opštini, sali Beogradske filharmonije, Italijanskom institutu, galeriji SANU... Često nastupa i kao kamerni muzičar. Svirao je u klavirskom triju „Passione” s kojim je ostvario nagrade na nekoliko republičkih takmičenja. Trenutno je član klavirskog „Kasnog kvarteta” sa kojim je imao dosta zapaženih nastupa. Od 2016. godine nastupa sa Janom Rašić (violina). Izdvajaju se prva nagrada na Republičkom takmičenju i prva nagrada na Festivalu slovenske muzike u Beogradu. Aktivno nastupa sa sopranom Jovanom Kojić. Do sada su održali nekoliko zapaženih koncerata. Godine 2020. je dobitnik stipendije Yamaha. Dobitnik je nagrade Fakulteta muzičke umetnosti „Emil Hajek” za najperspektivnijeg mladog pijanistu 2020/21. godine, kao i nagrade „Katarina Aćimović” za najbolje odsviranu sonatu na ispitu.