• Od 18. do 21. aprila 2024. (Propozicije)

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Pozivno pismo)

Koncert: Beogradski gudački kvartet

Beogradski gudački kvartet
u utorak 19. aprila 2022. godine
u našoj školi održaće se koncert:

Beogradskog gudačkog kvarteta

Članovi kvarteta su:
Nevenka Tatić i Vladimir Vasiljević – violine,
Ivana Gladović Erčić – viola i
Dušan Stojanović – violončelo.

Beogradski gudački kvartet je jedan od vodećih srpskih kamernih ansambala, koji ima uspešnu koncertnu angažovanost i široku medijsku zastupljenost. Kvartet je nastupao u svim većim gradovima Srbije, a učestvovao je na međunarodnim festivalima “BELEF”, “Kalemegdanski sutoni” i “Jesen na Čukarici” u Beogradu, “Međunarodnom festivalu kamerne muzike” u Nišu i “Mokranjčevim danima” u Negotinu. Bio je rezidencijalni ansambl “Memorijala Isidor Bajić”, 2010. godine u Novom Sadu.

Beogradski gudački kvartet je značajno zastupljen i na međunarodnoj sceni. U regionu je nastupao na festivalu “Jesenske muzičke svečanosti” u Skoplju i “Barskom Ljetopisu”. Imao je nekoliko uspešnih turneja u Italiji i Nemačkoj, a 2005. godine je gostovao u Vašingtonu, u SAD-u, po pozivu asocijacije “Orfelin”, uz saradnju sa Ministarstvom kulture Srbije.

Kvartet je ostvario niz trajnih snimaka za RTS i izdao je četiri CD-a. Sekretarijat za kulturu Beograda podržao ga je na više projekata, a kvartet je sarađivao i sa “Centrom za muziku Kolarčeve zadužbine”, “Beogradskim kulturnim centrom”, “Jugokoncertom”, “Madlenijanumom” i brojnim centrima za kulturu u Srbiji.

Repertoar Beogradskog gudačkog kvarteta čine dela klasične literature za gudački kvartet, ali i savremene kompozicije. Poslednjih nekoliko godina kvartet je usmeren na izvođenje kompozicija srpskih autora, iz bogate srpske baštine, ali i savremenih. U tome ih, kroz projekte, podržava SOKOJ – Savez muzičkih autora Srbije.

Članovi kvarteta su: Nevenka Tatić i Vladimir Vasiljević – violine, Ivana Gladović Erčić – viola i Dušan Stojanović – violončelo.

Na programu koncerta su dela savremenih srpskih autora: Bože Banovića, Branke Popović, Dejana Despića, Marka Aleksića, Milane Stojadinović Milić i Dragoljuba Dragana Ilića.