• Upis u Pripremni razred i Prvi razred Osnovne muzičke škole

• Prolećni koncert, četvrtak, 9. 5. 2024. u 18.00

• Koncert polaznika master klasa prof. Srđana Sretenovića (violončelo), petak, 10. 5. 2024. u 18.00

• 9. i 10. maj 2024.

• 10. maj 2024.

• Generalni raspored nastupa

Koncert Gudačke grupe "Versus"

Koncert gudačke grupe
U ponedeljak 10. oktobra 2022. godine
u 18.00 časova, u našoj školi održaće se

Koncert gudačke grupe
„Versus”

i promocija
muzičkog albuma
prof. Zorana Milenkovića

Poštovani,

Pozivamo Vas na koncert gudačke grupe "Versus" iz Beograda i promociju muzičkog albuma prof. Zorana Milenkovića, koji će se održati u ponedeljak, 10. oktobra, u 18 časova u svečanoj sali.

Prof. Miodrag Bogić, rukovodilac gudačke grupe "Versus", jedan je od naših najznačajnih violinskih pedagoga i predstavnik srpske škole violinizma u Italiji i Sloveniji.
Klavirski saradnik, Nikola Lekić, diplomirao je u klasi prof. Ivane Todorović, u MŠ “Kosta Manojlović” u Zemunu. Uspešan je kompozitor, a ove godine je diplomirao na odseku za dirigovanje Fakulteta muzičke umetnosti, u klasi Biljane Radovanović, kao student generacije i dobitnik nagrade “Dositeja”, Vlade Srbije.

Zoran Milenković (1948) je violinu diplomirao na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu. Već sa 16 godina stiče prva profesionalna iskustva (zaposlen je kao član Simfonijskog orkestra u Mostaru, BiH), a posle preseljenja u Beograd posvećuje se kamernoj muzici. Bio je profesor violine i saradnik pri brojnim muzičkim institucijama u Italiji, Francuskoj i Nemačkoj. Bio je mentor svom sinu Stefanu tokom osnovnih i magistarskih studija na beogradskoj Muzičkoj akademiji. Za svoj umetnički i pedagoški rad višestruko je nagrađivan u zemlji i inostranstvu. Njegovi učenici osvojili su preko hiljadu prvih nagrada na takmičenjima širom sveta.

Koncert Gudačke grupe