• Upis u Osnovnu muzičku školu

povodom svečanog otvaranja:
15. Valjevskog festivala gitare
"VArt 2023"

Muzička škola „Živorad Grbić” Vas poziva na otvaranje 15. Valjevskog festivala gitare „VArt” - koncert Petra Popovića, koji će biti održan u subotu, 9. decembra, u 19 časova.

Petar Popović rođen je u Bijeljini (BiH) 1980. godine. Osnovne i master studije završio je u Novom Sadu u klasi prof. Zorana Krajišnika. Dobitnik je brojnih nagrada na takmičenjima gitare.

Radio je u OMŠ „Josip Slavenski” u Novom Sadu, gde je sa svojim učenicima osvojio više prvih nagrada i laureata na takmičenjima. Od 2008. godine vodi orkestar gitara Akademije umetnosti u Novom Sadu. Jedan je od osnivača Novosadskog kvarteta gitara, sa kojim ostvaruje niz zapaženih nastupa kod nas i u regionu.

Pohađao je seminare kod eminentnih profesora. Redovan je član žirija na gitarističkim takmičenjima. Nastupao je kao solo gitarista i u kamernim sastavima na festivalima i koncertima širom Srbije. Ostvaruje i saradnju sa vokalno instrumentalnim sastavom „Orfelin”, „Camerata academica”, horom „Sveti Stefan Dečanski”, gde nastupa kao solista u više projekata. Radi kao samostalni stručni saradnik na Akademiji umetnosti u Novom Sadu.

Na programu će biti dela Baha, Bariosa, Brauera, Žobima i Renarta.

Generalni pokrovitelj festivala je Grad Valjevo.

Koncert Petra Popovića (VArt 2023) - plakat