• Upis u Osnovnu muzičku školu

biće održan masterklas

prof. Igor Mitrović - violončelo

Prijavljivanje za učešće
biće otvoreno do 26. januara.

I u 2024. godini se družimo sa profesorima muzičkih akademija iz zemlje i inostranstva. Sa velikim zadovoljstvom najavljujemo ovogodišnju sezonu naših masterclass programa koju otvaramo masterclass radionicom prof. Igora Mitrovića. Radionica će biti realizovana 5. i 6. februara u našoj školi, a mogućnost učešća imaju svi zainteresovani mladi čelisti od uzrasta osnovne muzičke škole do master studija muzičke akademije.

Igor Mitrović je rođen u Bejrutu 1968. godine. Sa učenjem violončela je počeo u muzičkoj školi Stevan Mokranjac u Beogradu, u klasi profesora Relje Ćetkovića. Studije je nastavio u Ljubljani i u Bazelu u klasama Miloša Mlejnika, Antonija Menesesa i Valtera Levina.

Usavršavao se na majstorskim kursevima kod Janoša Štarkera, Danila Šafrana, Borisa Pergameščikova i drugih. Solo-čelista je u orkestru RTV Slovenija od 1994. Kao solista je nastupao sa klasičnim repertoarom i premijernim izvođenjima savremenih kompozicija. Gostovao je na festivalima kao član ansambla za savremenu muziku MD7 u zemlji i inostranstvu.

Na univerzitetu Gustava Malera (GMPU) u Klagenfurtu vodi klasu violončela od 2005. Učenici i studenti Igora Mitrovića uspešno su nastupali na takmičenjima u Sloveniji, Hrvatskoj, Italiji, Austriji, Nemačkoj i Norveškoj.

Prijavljivanje za učešće na masterclass radionici prof. Igora Mitrovića otvoreno je do 26. januara.

Kontakt: Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli

Dobro nam došli!!!

Masterklas: prof. Igor Mitrović - violončelo