Dečiji hor „Lira” iz Koceljeve
Dečiji hor „Lira” - logo
U okviru koncertne sezone „Vreme je za klasiku”
u petak, 3. marta 2017. godine
u našoj školi održan je

Koncert vokalnih solista
i Dečijeg hora „Lira”
OŠ „Mića Stanojlović" iz Koceljeve

dirigent:
Ivan Marković

Na programu su bila vokalna dela klasične, popularne i folkorne muzike. Kao gosti nastupili su solisti sa instumentalnim numerama.

Ivan Marković, diplomirani master muzičke pedagogije je rođen u Šapcu, 1981. godine. Osnovno i srednje muzičko obrazovanje je stekao u Muzičkoj školi „Mihailo Vukdragović”, u Šapcu. Muzičke studije je nastavio na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu, na odseku za Opštu muzičku pedagogiju, gde je diplomirao na predmetu Muzički oblici, u klasi prof. Anice Sabo.

Tokom studija je iskazao veliki talenat i zavidne rezultate u okviru klavirske muzike. Kao ambiciozan umetnik, sa jasno naglašenim interesovanjem i ljubavi u radu na klaviru, u klasi renomiranog klavirskog pedagoga Milanke Mišević, ostvario je mnoštvo javnih nastupa na koncertima u okviru „Radionice za klavirsku muziku prof. Milanke Mišević”, ali i učešće na brojnim masterklasovima značajnih, domaćih i inostranih imena iz sveta pijanizma.

U toku desetogodišnje prakse, na poziciji profesora muzičke kulture u Osnovne škole „Mića Stanojlović” u Koceljevi, ostvario je visoke rezultate u cilju osavremenjavanja nastave muzičke kulture, kao i osnivanje dečjeg hora „Lira”, pomenute osnovne škole. Sa dečjim horom je učestvovao u nizu humanitarnih akcija koje su imale za cilj pomoć teško oboleloj deci i na taj način doprineo pozitvnoj afirmaciji osnovne škole u kojoj izvodi nastavu.

Dečiji hor „Lira” - plakat