JOVANA LUKIĆ
 Jovana Lukić

Najbolji učenik vokalno-instrumentalnog odseka SMŠ za školsku 2015/16. godinu
Diploma „Vuk Karadžić”

Jovana Lukić po završetku OMŠ „Petar Stojanović” u Ubu, svoje muzičko obrazovanje nastavlja u SMŠ „Živorad Grbić”, na instrumentalnom odseku (violina), u klasi mr Snežane Stevanović. Već na samom početku školovanja, Jovana je pokazala izraženu posvećenost, odgovornost, odmerenost i angažovanost u radu. Vrlo brzo se svrstala među najuspešnije učenike u svojoj generaciji. Školu je predstavljala na takmičenjima violinista i teoretičara na takmičenjima u zemlji (Aranđelovac, Banja Luka, Požarevac, Beograd...), na kojima je osvojila značajna priznanja. Kao solista i član orkestra „Feniks”, ostvarila je brojne zapažene nastupe.

Pored pomenutih nagrada, Jovanin najznačajniji uspeh je sazrevanje i formiranje njenog muzičkog potencijala u visoko kvalitetnu umetničku ličnost, izraženog emotivnog naboja i dubokog razumevanja složenosti, šarenolikosti i sveukupne lepote violinizma.

Maturski ispit Jovane Lukić je jedan od najslikovitijih primera sazrevanja jednog marljivog učenika u perspektivnu mladu umetnicu, sa apsolutnim scenskim autoritetom i smelim i jarkim muzikalnim identitetom.