KATARINA MARKOVIĆ
 Katarina Marković

Nagrada za izuzetan uspeh u vannastavnim aktivnostima

Katarina Marković, rođena 1998. u Valjevu. Osnovno muzičko obrazovanje započinje sa 10 godina u muzičkoj školi „Živorad Grbić” u Valjevu, upisuje violončelo u klasi Irine Vasiljević Damljanović. Osnovnu muzičku školu završava sa odličnim uspehom 5,00 i nastavlja srednju takođe u Valjevu.

Tokom četvorogodišnjeg školovanja osvajala je brojne nagrade na republičkim takmičenjima (teorija muzike, kamerna muzika), međunarodno takmičenje gudača „Stringfest” i valjevsko takmičenje gudača „Zlatne stepenice”.

Član je Kamernog gudačkog orkestra „Feniks” i sa njima je imala nastupe po zemlji i inostranstvu. Nastupala je i u kamernim sastavima (klaviski trio, klavirski kvartet i gudački kvartet) sa kojim je imala mnogobrojne nastupe.

Uspešno završava srednju školu u klasi Jovane Radojković. Školovanje planira da nastavi na Filološkom fakultetu u Beogradu.