• Koncert učenika duvačkog odseka u Valjevskoj gimnaziji, ponedeljak, 1. 4. 2024. u 18.00

• Koncert učenika duvačkog odseka u Modernoj galeriji, ponedeljak, 8. 4. 2024. u 18.00

NIKOLA TODOROVIĆ
 Nikola Todorović

• Đak generacije
• Nagrada za najbolje izveden maturski ispit
• Diploma „Vuk Karadžić”

Rođen je u Valjevu 1998. godine. Upisuje se 2005. godine u „Prvu osnovnu školu” i završava je kao vukovac i đak generacije. Sa devet godina se upisuje u OMŠ „Živorad Grbić” u Valjevu, odsek klavir. Osnovnu muzičku školu završava sa odličnim uspehom (5,00) i upisuje srednju muzičku školu u Valjevu, instrumentalni odsek, u klasi Dimitrija Tomića.

Osvajao je nagrade na republičkim i međunarodnim takmičenjima:
- Takmičenje „Josip Slavenski” - prva nagrada

Takođe osvaja nagrade iz teoretskih predmeta: solfeđa, harmonije i muzičkih oblika.

Pohađao je masterklas kod Aleksandra Šandorova i Nataše Mitrović.

2014. godine svirao je u Domu vojske Srbije u organizaciji orkestra „Stanislav Binički”. Kao kamerni muzičar svirao je u klavirskom triu „Passione” i klavirskom kvartetu s kojima je ostvario nagrade na nekoliko takmičenja. Od 2016. godine nastupa sa Janom Rašić (violina). Osvojili su prvu nagradu na Republičkom takmičenju kamerne muzike i prvu nagradu na Festivalu slovenske muzike u Beogradu.

2017. godine završava SMŠ „Živorad Grbić” kao vukovac, s nagradom za najbolje izveden maturski ispit i s priznanjem đaka generacije.