• Koncert učenika srpskog tradicionalnog pevanja u Valjevskom muzeju, petak, 29. 3. 2024. u 18.00

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Propozicije)

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Pozivno pismo)

TEODORA RAFAILOVIĆ
 Teodora Rafailović

• Najuspešniji učenik Srednje škole
• Nagrada „Živorad Grbić” za učenika koji je najuspešnije predstavljao školu na takmičenjima i koncertima
• Nagrada za najbolje izveden maturski ispit

Teodora Rafailović rođena je 2001. godine u Beogradu. Prve muzičke korake načinila je sledeći svog starijeg brata koji je već bio učenik klavira u muzičkoj školi. Tada je imala nepunih pet godina, ali veliku želju da peva, svira, osluškuje klavirski zvuk, tako da već sa šest godina upisuje prvi razred muzičke škole „Kosta Manojlović” u Zemunu i postaje učenica u klasi prof. Ivane Todorović.

Teodorin muzički razvoj i usvajanje znanja o instrumentu teku tokom prve dve godine tako brzo, da već prvi razred završava sa odličnim uspehom i osvaja nekoliko prvih nagrada na pijanističkim takmičenjima – postaje laureat 6. Festivala „Petar Stojanović” u Ubu sa maksimalnim brojem poena, pobeđuje na Malom virtuozu, tradicionalnom takmičenju Beogradske škole „Petar Konjović” u velikoj konkurenciji učenika prvog razreda iz cele zemlje, osvaja prvu nagradu u Novom Sadu na takmičenju Josip Slavenski, iako najmlađa u svojoj kategoriji.

Od tog trenutka Teodora niže uspehe na brojnim međunarodnim i pijanističkim konkursima, odnoseći prve nagrade bez obzira na uslove takmičenja.

Ukupno je osvojila 45 nagrada od čega su 32 prvih, pet drugih, jednu treću, a ostale nagrade su bile iz fonda škole:
  • Četiri puta apsolutni pobednik sa 100 bodova i laureat Festivala „Petar Stojanović” Ub.
  • Pobednica na tri Školska takmičenja klavirskog odseka u MŠ „Kosta Manojlović” sa 100 poena.
  • Na „Mladom virtuozu” u Beogradu osvaja prvu nagradu tri puta, od čega jednom biva proglašena laureatom sa osvojenih 100 bodova i nastupa na koncertu pobednika takmičenja u sali Beogradske filharmonije.
  • Pobeđuje na Reviji klavirskih talenata MŠ „Vladimir Đorđević” 2009. godine.
  • Dve godine zaredom, na Internacionalnom takmičenju „Davorin Jenko” u Beogradu, osvaja prve nagrade, gde prvi put postaje Laureat, osvaja 100 poena, Specijalnu nagradu žirija i pobednički pehar.
  • Na Memorijalu „Dr Vojislav Vučković”, u kategoriji koja obuhvata četiri razreda muzičke škole, postaje najmlađi prvonagrađeni takmičar.
  • Na Devetom internacionalnom pijanističkom konkursu „Cittá di Gorizia” u Italiji novembra 2009. godine ostvaruje značajan međunarodni uspeh. Tom prilikom dobija pohvale značajnih klavirskih pedagoga i pijanista I. Laska i S. Gadzijeva, člana i predsednika žirija. Posle osvajanja nagrade nastupa u Auditorijumu Kulturnog centra u organizaciji opštine Goricija svirajući kompozicije Šumana i Čajkovskog.
  • U martu 2010. godine osvaja prvu nagradu na Međunarodnom takmičenju „Mihailo Vukdragović” u Šapcu.
  • Prvu nagradu osvaja i na 54. festivalu muzičkih i baletskih škola Srbije održanom u Senti, a nakon samo par dana osvaja prvu nagradu i na Međunarodnom takmičenju Banjalučki bijenale.
  • Na Republičkom takmičenju SMBŠS u disciplini klavir održanom 2011. u Beogradu osvaja prvu nagradu kao trio „CON BRIO” (sa dve violine ) i drugu nagradu u disciplini solo klavir.
  • U februaru 2011. osvaja prvu nagradu na takmičenju u MŠ  Stanislav Binički, a u martu iste godine i prvu nagradu u MŠ „Mihajlo Vukdragović” u Šapcu, na 15. Međunarodnom takmičenju mladih pijanista.
  • 2011. na Festivalu MŠ „Petar Stojanović” u Ubu osvaja prvu nagradu.
  • 2012. bila je učesnica pijanističkog takmičenja u Veroni.
  • 2012. na Međunarodnom takmičenju u Ubu osvaja drugu nagradu
  • 2013. osvaja prvu nagradu iz solfeđa na Takmičenju mladih solfeđista u MŠ „Stevan Mokranjac” u Požarevcu.
  • U periodu od 2013. do 2018. godine osvaja 16 prvih nagrada na takmičenjima iz Solfeđa u Požarevcu, Beogradu, Pančevu i Aranđelovcu, od čega su 7 Laureati.
  • 2018. osvaja prvu nagradu na Međunarodnom takmičenju iz klavira u Zemunu i osvaja laureat sa 100 poena na takmičenju iz klavira u Zrenjaninu.

Teodora je tokom tri godine školovanja u MŠ „Kosta Manojlović” svirala na svakom javnom času klavirskog odseka, brojnim javnim časovima škole i svečanim koncertima povodom dana škole. Njeni uspesi priznati su i prepoznati kako na klavirskom odseku, tako i na nivou cele škole koja prati njen muzički razvoj i napredak u uspešnoj saradnji sa njenom profesorkom Ivanom Todorović.

Upravo zbog toga na kraju školske 2009/10. godine, Teodora postaje dobitnica nagrade iz Fonda „Kosta Manojlović”, a istu nagradu iz fonda škole dobija i školske 2010/11. godine. Gradska opština Zemun joj tim povodom dodeljuje novčanu nagradu i priznanja za izuzetne rezultate postignute na međunarodnim takmičenjima 2010. godine.

U MŠ „Stanković” u Beogradu, aprila 2010. godine, kao i u novembru iste godine u MŠ „Kosta Manojlović” u Zemunu na tzv. Šopenijadi, manifestaciji u okviru proslave 200 godina od rođenja Šopena, krunisan je veliki broj nastupa Teodorinim učešćem na gorepomenutom takmičenju.

Teodora osvaja drugu nagradu na 22. takmičenju European Music Competition, Cittá di Moncalieri u Torinu, Italija.

Veliki pomak u izboru repertoara, osvajanje novog, profesionalnog pijanističkog izraza, stalna radost muziciranja i ljubav prema klaviru, atributi su Teodorinog muzičkog obrazovanja. Teodora tokom svog školovanja u muzičkim školama „Kosta Manojlović” u Zemunu i „Živorad Grbić” u Valjevu vredno radi, čineći svakog dana nove korake na polju čudesne umetnosti sviranja klavira.