• Od 18. do 21. aprila 2024. (Propozicije)

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Pozivno pismo)

LUKA SIMOVIĆ
 Luka Simović

• Najuspešniji učenik Osnovne škole

Luka Simović je rođen 2003. godine u Valjevu.
U Osnovnu muzičku školu „Živorad Grbić” u Valjevu upisan je školske. 2012/13. godine, a šesti razred završava u školskoj 2017/18. godine na odseku harmonika u klasi Dušice Timotić.

U toku svog školovanja Luka je imao odličan uspeh sa prosekom 5,00 (svih 6 razreda).

Osvojio je 24 nagrade, od toga 20 Prvih (10 Laureata) i 1 Drugu nagradu na takmičenjima harmonikaša u: Beogradu, Loznici, Lazarevcu, Smederevsoj Palanci, Smederevu, Knjaževcu, Kragujevcu; u Ugljeviku i Istočnom Sarajevu (BiH), kao i Kastelfidardu u Italiji gde je osvojio 6. mesto i 3 (2 Prve i 1 Drugu) nagrade nastupajući sa horom.

Najznačajniju nagradu osvojio je na Republičkom takmičenju muzičkih škola Srbije u Beogradu 2016. godine kada je osvojio 100 poena i kada je proglašen za Laureata svih kategorija na takmičenju harmonikaša.

Nastupao je na brojnim internim i javnim časovima, brojnim koncertima povodom Svetosavskih proslava, Dana škole, Dana prosvetnih radnika, promotivnim koncertima u Školi, u Centru za kulturu u Valjevu, na književnim večerima u CZK, Muzeju, na Danima proleća u Valjevskoj gimnaziji; u Madlenijanumu u Zemunu, Galeriji „Kolarac” u Beogradu, na Divčibarama, u Centru za kulturu u: Smederevu, Lajkovcu, Ugljeviku, u amfiteatru Univerziteta u Istočnom Sarajevu, na susretima škola Valjevo – Velenje, Valjevo – Loznica u Valjevu i Loznici, na koncertima pobednika u Loznici, Lazarevcu, Opštini Čukarica – Beograd, „Gvarnerijusu” u Beogradu; na Koncertu u MŠ „Kosta Manojlović” u Zemunu...

Stručno se usavršavao slušajući koncerte poznatih srpskih i ruskih umetnika na harmonici, učešćem na kursu kod prof. Vojina Vasovića, u „radionici” kod prof. dr Zorana Rakića.

Školske 2015/16. godine je proglašen za najboljeg učenika na odseku harmonike.

Pored želje da lično napreduje, svojim primerom podsticao je i druge učenike da više rade i takmiče se. Najveći uticaj ostvario je na svog brata.

Školske 2017/18. godine Luka je proglašen za ĐAKA GENERACIJE.