JOVAN MURATOVIĆ
 Jovan Muratović

• Najbolji učenik obrazovnog profila muzički izvođač klasične muzike
Nagrada „Živorad Grbić” za učenika koji je najuspešnije predstavljao školu na takmičenjima i koncertima
Nagrada za najbolje izveden maturski ispit

Jovan Muratović – viola, osnovnu i srednju muzičku školu završio je u SMŠ „Živorad Grbić” u klasi prof. Milene Martinov Stojković. U toku školovanja, nastupao je na brojnim Republičkim i Međunarodnim takmičenjima na kojima je osvajao visoke prve i druge nagradei ostao zapažen kod mnogih članova žirija i akademskih profesora. Najznačajnija među njima su: Republičko takmičenje, Međunarodni festival gudača- Niš, Stringfest- Sremska Mitrovica, Festival Slovenske muzile, Festival gudača „Zlatne stepenice”- Valjevo i mnoga druga.

Svirao je u valjevskom gudačkom orkestru „Feniks” sa koji je ostvario zapažen broj nastupa u zemlji i inostranstvu (Slovenija, Nemačka), a i kao solista je nastupao na svim važnijim koncertima u gradu. Kao član rok sekcije, sa sastavom „Žiksovci” nastupao je na valjevskoj BitlVaniji kao i na mnogim drugim koncertima i svečanostima. Trenutno je član gudačkog orkestra „Violint” (Novi Sad) sa kojim ga čeka i solo nastup sa orkestrom u oktobru mesecu.

Pohađao je stručne seminare kod akademskih profesora Pante Veličkovića, Nemanje Marjanovića i Dragana Sredojevića (FMU ), Saše Mirkovića i nataše Petrović (FILUM ) i redovno učestvuje na međunarodnom festivali i letnjoj Akademiji „Strings”.