• ODSEK KLAVIRA

    - istorijat,
    - nastavnički kadar,
    - izveštaj za 2014/15. godinu...

  • ODSEK GITARE

    - istorijat,
    - nastavnički kadar,
    - izveštaj za 2014/15. godinu...

  • ODSEK DUVAČA I SOLO PEVANJA

    - istorijat,
    - nastavnički kadar,
    - izveštaj za 2014/15. godinu...

  • ODSEK GUDAČA

    - istorijat,
    - nastavnički kadar,
    - izveštaj za 2014/15. godinu,
    - izveštaj o radu gudačkog orkestra...

  • ODSEK HARMONIKE

    - istorijat,
    - nastavnički kadar,
    - izveštaj za 2014/15. godinu,
    - izveštaj o radu orkestra harmonika...

  • ODSEK STRUČNIH TEORETSKIH PREDMETA

    - istorijat,
    - nastavnički kadar,
    - izveštaj za 2014/15. godinu,
    - izveštaj o radu hora OMŠ,
    - izveštaj o radu hora SMŠ...

  • ODSEK OPŠTEOBRAZOVNIH PREDMETA

    - istorijat,
    - nastavnički kadar,
    - izveštaj za 2014/15. godinu...

Pocetna stranaAktuelno / vestiIstorijat skoleKolektiv skoleKontakti skole
  • Muzička škola „Živorad Grbić” – Valjevo

Rezultati 3. Valjevskog festivala horova „HorFest”
3. HorFest

Резултати наступа на 3. Ваљевском фестивалу хорова „ХорФест”

ПЕТАК, 20. април 2018. године

Концертна сала Музичке школе у Ваљеву (OpenStreetMap)
12.00 – 16.00    Стручни скуп др Драгане Јовановић
                             Диригентска интерпретација и пракса: текст и подтекст музичког дела
                             као идејна подлога у креирању уметничких програма и пројеката

20.00                  СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ ФЕСТИВАЛА
                            Концерт Апсолутног победника 2. „ХорФеста”
                            Камерни хор „Емануил” из Ваљева, диригент: Вања Урошевић
 

СУБОТА, 21. април 2018. године

Концертна сала Музичке школе у Ваљеву
10.30 – 11.00    дечији хорови до 11 година старости (Iа категорија)
11.00 – 12.00    дечији хорови до 15 година старости (Iб категорија)
14.15 – 14.45    дечији хорови до 15 година старости (Iб категорија) (Rezultati za I kategoriju)
14.45 – 15.15    вокалне групе (IVв категорија)
15.15 – 15.30    камерни хорови одраслих (IVб категорија) (Rezultati za IV kategoriju)
15.30 – 16.00    фолклорна музика (VII категорија) (Rezultati za VII kategoriju)

16.30    „Округли сто” (у наставничкој кацеларији музичке школе)

19.00    КОНЦЕРТ НАГРАЂЕНИХ УЧЕСНИКА

 


НЕДЕЉА, 22. април 2018. године

Свечана сала Ваљевске гимназије (OpenStreetMap)
10.45 – 11.45    духовна музика – хорови одраслих (Vб категорија) (Rezultati za V kategoriju)
11.45 – 12.15    мешовити хорови младих (IIа категорија)
12.15 – 13.00    једнородни хорови младих (IIб категорија) (Rezultati za II kategoriju)
14.30 – 15.15    мешовити хорови одраслих (IIIа категорија) (Rezultati za III kategoriju)
15.15 – 16.00    слободни састави (VI категорија) (Rezultati za VI kategoriju)

17.30    „Округли сто” (у наставничкој кацеларији музичке школе)

Концертна сала музичке школе у Ваљеву
20.00                  КОНЦЕРТ НАГРАЂЕНИХ УЧЕСНИКА
                            И СВЕЧАНО ЗАТВАРАЊЕ ФЕСТИВАЛА


 

Апсолутни победник фестивала

Хор Храма Светог Оца Николаја – Ниш

Vб категорија (духовна музика - хорови одраслих)

хоровођа: Мирослав Иванковић

институција: Епархија нишка – Ниш

 

Најбољи диригент

Дарко Несторовић

Мешовити хор Гимназије „Вук Караџић” – Лозница

IIа категорија (мешовити хорови младих)

институција: Гимназија „Вук Караџић” – Лозница

 

Победници категорија

I категорија (дечији хорови)

Дечји хор „Сањалице” – Прокупље

хоровођа: Сања Стојковић

институција: Дом културе „Радивој Увалић Бата” – Прокупље

 

II категорија (хорови младих)

Мешовити хор Гимназије „Вук Караџић” – Лозница

хоровођа: Дарко Несторовић

институција: Гимназија „Вук Караџић” – Лозница

 

III категорија (хорови одраслих)

Мешовити хор МШ „Станковић” – Београд

хоровођа: Јелена Радуновић

институција: Музичка школа „Станковић” – Београд

 

IV категорија (камерни хорови и вокалне групе)

Хор „Гимназијски вокални састав” – Рума

хоровођа: Марија Ратанчић

институција: Гимназија „Стеван Пузић” – Рума

 

V категорија (духовна музика)

Хор Храма Светог Оца Николаја – Ниш

хоровођа: Мирослав Иванковић

институција: Епархија нишка – Ниш

 

VI категорија (слободни састави)

Хор „Va cappella” – Ваљево

хоровођа: Божана Дивац

 

VII категорија (фолклорна музика)

Женска певачка група Градског ансамбла народних игара и песама – Пожаревац

уметнички руководилац: Љубица Миладиновић

институција: Центар за културу Пожаревац – Пожаревац

 

Специјална награда за најбоље изведену задату композицију

Хор „Круна од нота” – Обреновац

хоровођа: Маја Обрадовић

Iб категорија (дечији хорови до 15 година старости)

институција: УГ „Круна од нота” – Обреновац

 

Специјална награда за најбољи сценски наступ

Хор „Прва основна школа” – Ваљево

хоровођа: Дијана Јеринић Милић

Iб категорија (дечији хорови до 15 година старости)

институција: „Прва основна школа” – Ваљево

 

Специјална награда за најбоље извођење духовне композиције

Женска вокална група „Мироносице Суботица” – Суботица

хоровођа: Ивана Вуцеља

Vб категорија (духовна музика - хорови одраслих)

институција: Удружење жена и деце „Мироносице” – Суботица

 

Специјална награда за најбоље извођење савремене композиције

Дечји хор „Сањалице” – Прокупље

хоровођа: Сања Стојковић

Iб категорија (дечији хорови до 15 година старости)

институција: Дом културе „Радивој Увалић Бата” – Прокупље

 

Специјална награда за најбоље извођење популарне композиције

Хор „Распевани професори” – Вршац

хоровођа: Марина Клиска

VI категорија (слободни састави)

институција: Уметничко-образовни центар „Распевани професори” – Вршац

 

Најбољи корепетитор

Анико Гардиновачки

Мешовити хор „Паноника” – Зрењанин

VI категорија (слободни састави)

институција: Удружење грађана „Major Music” – Зрењанин