• Upis u Osnovnu muzičku školu

VLAJKO JOVANOVIĆ
 Vlajko Jovanović

• Pohvala Nastavničkog veća za ostvarene rezultate na takmičenjima i afirmaciju škole u zemlji i inostranstvu

Vlajko Jovanović rođen 2005. godine u Valjevu. Završio je Osnovnu školu „Milan Rakić” u Mionici i stekao osnovno obrazovanje u muzičkoj školi „Živorada Grbić” u Valjevu na odseku harmonike u klasi Dušice Timotić.

Tokom školovanja nastupao je na brojnim takmičenjima u zemlji i inostranstvu: Beogradu, Loznici, Lazarevcu, Aranđelovcu, Knjaževcu, Kragujevcu, Sremskim Karlovcima; Istočnom Sarajevu, Ugljeviku (Republika Srpska), Kastelfidardu (Italija), Gracu, Beču (Austrija), Daugavpilsu (Letonija), Vilnjusu (Litvanija), Belgorodu (Rusija), Slavonskom Brodu i Puli (Hrvatska) i Lulu u Portugaliji.

Osvojio je 25 nagrada: 24 prve nagrade (od toga dva Gran pri-a i 14 laureata), 1 drugu nagradu i bio sedmoplasirani na takmičenju u Kastelfidardu sa osvojenih 17,92/20.

Najznačajnije nagrade: Gran pri Daugavpils – Letonija i Belgorod – Rusija. Laureati osvojeni u: Vilnjusu – Litvanija (2018), Gracu (2017), Beču – Austrija (2019), Beogradu – Srbija Beogradski festival (2018), Istočnom Sarajevu Akordeon art BiH (2017), Slavonskom Brodu – Hrvatska (2019), kao i I-2 nagrada u Kragujevcu – Srbija na Republičkom takmičenju (2018) i Puli – Hrvatska (2019). Prvo mesto na 17. Smotri talenata u Sremskim Karlovcima i Pobednik na Internacionalnom takmičenju u Portugaliji (2019).

Nastupio je na brojnim koncertima u Valjevu i gradovima Srbije; na Koncertima pobednika u Daugavpilsu, Belgorodu, Vilnjusu, Gracu, Beču, Ugljeviku, Istočnom Sarajevu, Slavonskom Brodu.

Gostovao je na lokalnim i državnoj telaviziji, a posebno se izdvaja učešće u TV programu u Belgorodu u Rusiji.

Pohađao je Master klasove kod prof. Mr Danijele Rakić, B. Romana Nikolajeviča i J. Šiškina.

Školske 2017/2018. i 2018/2019. god. proglašen je za najuspešnijeg učenika na odseku harmonike, a 2019/2020. godine Nastavničko veće mu dodeljuje nagradu za pregalaštvo i afirmaciju harmonike i škole u zemlji i inostranstvu.