• Upis u Osnovnu muzičku školu

JULIJA BOŽANIĆ
 Julija Božanić

• Učenik generacije srednje muzičke škole
• Najbolja učenica obrazovnog profila muzički saradnik-teoretičar

Takmiči se od šestog razreda osnovne muzičke škole, a rezultat njenog rada je 17 nagrada  (11 prvih nagrada, 2 druge nagrade, 2 treće nagrade i 2 pohvale).

Takmičila se na međunarodnom takmičenju (dve prve i jedna treća nagrada iz solfeđa), republičkom takmičenju (prva, druga i treća nagrada i pohvala iz solfeđa, prva i druga nagrada iz teorije muzike), takmičenju „Kornelije” (dve prve nagrade iz solfeđa i pohvala iz harmonije) i takmičenju mladih solfeđista u Požarevcu (četiri prve nagrade iz solfeđa tokom srednjoškolskog školovanja i jedna prva nagrada u osnovnoj muzičkoj školi). Učestvovala je na horskim takmičenjima kao član devojačkog hora srednje muzičke škole ili kao klavirska pratnja.

Školske 2017/18. i 2018/2019. godine proglašena je za najuspešnijeg učenika teoretskog odseka Srednje muzičke škole „Živorad Grbić”.