• Upis u Osnovnu muzičku školu

7. HorFest - pozivno pismo

alt alt

Поштованe колеге!

Музичка школа „Живорад Грбић” има част да Вас позове да учествујете на:

СЕДМОМ ВАЉЕВСКОМ ФЕСТИВАЛУ ХОРОВА

„ХорФест”

Време одржавања: од 18 до 21. априла 2024. год.

Идеја покренута иницијативом Николине Нинић и Вање Урошевић, професорки наше школе, да кроз фестивал посвећен хорском певању, МШ „Живорад Грбић” освежи и унапреди традицију хорског певања у нашем граду али и у региону, и овог априла у Ваљеву окупља хорове из земље и иностранства. Претходне године су наш ХОРФЕСТ дефинисали као програм високог квалитета и у организационом и у уметничком смислу. Од самог почетка подржани од стране највећих диригентских имена и музичиких педагога, попут др Драгане Јовановић, Весне Шоуц, Тамаре Адамов Петијевић, др Јелене Цветковић, Аљоше Новаковића Данијеле Шошкић, Црвенице, и кроз програм ХОРФЕСТА угостили смо преко 90 хорова различитог узраста и категорија, чиме смо доказали да су култура и традиција вокалног израза значајно присутни како у Ваљеву, тако и у градовима целе земље и региона.

И ове године, Стручни жири ХОРФЕСТА чине наши еминентни професори:

• Весна Шоуц, диригент, редовни професор на Факултету музичке уметности у Београду - председник жирија
  • Раде Радовић, композитор, диригент и редовни професор на Музичкој Академији у Источном Сарајеву (Босна и Херцеговина),
  • Божидар Црњански, диригент и професор на Академији уметности у Новом Саду;
  • Бојана Николић, етномузиколог – члан жирија у категорији фолклорне музике.

Овогодишњи „ХорФест” наставиће неговање жанрова и категорија које су се током претходних година показале као потребне и неопходне, а све у циљу сталног унапређивања хорског интерпретативног израза и присутности овог вида музичког изражавања у тренутној слици уметничке музике у земљи. Прилику да учествују имају сви дечји, омладински, мешовити, камерни, једнородни хорски састави и вокалне групе, као и фолклорне групе које делују при свим државним или приватним институцијама. Као и сваке године, руководиоци ансамбала моћи ће да на дискусији са жиријем под називом „Округли сто”, чују запажања и мишљења о свом наступу, добију савете, смернице и инспирацију за даљи рад и унапређивање. Уз све ово, руководиоци певачких састава имаће прилику да успоставе контакте са својим колегама!

Велико нам је задовољство да Вас обавестимо да ће у оквиру 7. ХорФеста бити одржан мастерклас који ће састојати из два дела. О поставци гласа, вокалној техници, вокалним вежбама, и проблемама са којима се сусрећу певачи и диригенти, говориће проф. др. Агота Виткаи Кучера, основама дириговања, као и најчешћим проблемима са којима се диригенти сусрећу, као и практичном раду са показним хором, говориће и са полазницима ради ће проф. Божидар Црњански.

Уз позивно писмо, шаљемо Вам пропозиције и формулар који је потребно попунити ради пријаве кратку биографију састава и диригента, као и аудио снимак једне композиције изведене током претходних 6 месеци.

• Moлимо Вас да нам, у циљу што боље организације фестивала, Ваше учешће потврдите слањем пријава и уплате котизације најкасније до 15. марта 2024. године.
  • Котизација износи 8.000,00 РСД (за учеснике из иностранства 80 евра). У случају пријаве истог састава у више категорија контактирати организатора ради договора о висини котизације.
  • Донација се уплаћује на динарски рачун Музичке школе „Живорад Грбић” – Ваљево. Уплатницу попунити следећим подацима:

Назив платиоца

[Име и презиме хоровође]

[Адреса пребивалишта]

[Место пребивалишта]

Назив примаоца

МШ „Живорад Грбић” - Ваљево

Сопствена средства

Број рачуна

840-31302845-09

Сврха уплате

Донација за ХорФест

Шифра плаћања

готовинско (на шалтерима): 153

електронско (мобилним телефоном, web апликацијом…): 253

Модел Позива на број

Позив на број

9201998040774231700

• Поред примерка нота, који се доставља приликом пријаве на „ХорФест”, потребно је на дан наступа доставити партитуре штампане у 3 примерка.
  • Награђивање према броју бодова:
    • I награда 91-100,
    • II награда 81-90,
    • III награда 71-80 бодова,
    • Похвала 61-70 бодова.
  • У оквиру фестивала биће додељене и награде за победника категорије, апсолутног победника фестивала и најбољег диригента, као и друге награде према мишљењу жирија.
  • За најбољи хор на фестивалу, биће додељена новчана награда.
  • На крају сваког такмичарског дана одржаће се дискусија са жиријем, „Округли сто”, којој могу присуствовати сви руководиоци састава који су учествовали у такмичарском делу фестивала.
  • Сваки такмичарски дан биће окончан свечаним концертом на ком ће се публици представити најбољи састави према мишљењу жирија, и на ком ће награђеним ансамблима бити додељене награде.
  • Уколико сте у прилици да останете дуже након проглашења или желите да преноћите у нашем граду, молимо Вас да нам до 15. марта и то јавите, како бисмо приредили дружење за чланове хора и диригенте, и на тај начин наставили неформалну размену искустава стечетих током тог такмичарског дана.

Са овог линка:

Пријавни лист

можете преузети пријаву коју је потребно попунити и доставити:

За све информације на располагању је уметнички руководилац фестивала:

На овом линку:

Пропозиције 7. ХорФест-а

можете погледати Пропозиције такмичења.

Са уверењем да ћемо заједнички унапредити хорско певање у нашем граду, земљи и региону и жељом да квалитетна музика оживи у пуном светлу за време трајања ВАЉЕВСКОГ ФЕСТИВАЛА ХОРОВА „ХорФест”, очекујемо Вас!

Добро нам дошли!

директорка МШ „Живорад Грбић”

мр Сузана Радовановић Перић

уметнички директор фестивала
Вања Урошевић

Прилог:
Понуда смештаја по специјалним ценама за време трјања ХорФест-а.